ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Активний відпочинок продовжить ваше життя

Велика Епоха
Досить 15 хвилин фізичної активності в день, щоб знизити ризик смерті на 14%, і тим самим підвищити ймовірну тривалість життя на 3 роки — такі висновки вчених з Тайваню та Китаю, які проаналізували дані більше 400 тисяч людей.

15 хвилин активного відпочинку в день продовжують життя на 3 роки. Фото: ORLANDO SIERRA/AFP/Getty Images
15 хвилин активного відпочинку в день продовжують життя на 3 роки. Фото: ORLANDO SIERRA/AFP/Getty Images
Про користь активного відпочинку багатьом добре відомо, але раніше мова йшла про користь вправ, тривалістю 150 хвилин на тиждень. Автори дослідження на прикладі населення Тайваню, вирішили відстежити вплив активного відпочинку в обсязі менше цього рекомендованого значення.

Були проаналізовані дані 400 тисячі осіб, які проходили стандартні медогляди протягом 12 років. На основі даних про фізичну активність добровольці були поділені на 5 груп: з дуже високою активністю, з високою активністю, з середньою активністю, з низькою і неактивні.

Далі дослідники розрахували співвідношення ризиків смерті та їх ймовірну тривалість життя кожної з груп відповідно.

Показники кожної з груп порівнювалися з аналогічними показниками неактивної групи. Результати показали, що група з низькою активністю мала на 14% менший ризик смерті, на 10% менший ризик смерті від ракових захворювань і, як наслідок, на 3 роки більшу ймовірну тривалість життя.

Група з низькою активністю — в середньому 92 хвилини фізичної активності на тиждень (близько 15 хвилин в день).

Кожні наступні 15 хвилин занять на день знижують ризик смерті на 4%, а ризик смерті від раку — на 1%. Причому ці показники однаково застосовні до всіх вікових груп обох статей.

За матеріалами зарубіжної преси