• Головний редактор китайської газети пішов у відставку через підроблену фотографію Тибету

  • Субота, 23 лютого 2008 року
Головний редактор китайської газети вимушений був залишити свою посаду, коли розкрилося, що один із його фотографів здобув приз державного телебачення за підроблену фотографію тибетських антилоп, які демонструють повну відсутність страху перед залізницею, повідомляє Reuters.

На фотографії 41-річного Лю Вейцзяна (Liu Weiqiang) більше двох десятків тварин, що стоять перед загрозою зникнення, пробігають під лінією відкритої в 2006 році залізниці Цинхай - Тибет.

Цей залізничний проект викликав критику міжнародної громадськості, оскільки проходить через екологічно чутливі зони, а також загрожує специфічній культурі Тибету міграцією ханьських китайців, що посилюється.

Те, що сталося, стало очевидним 8 лютого, коли на тому ж форумі з'явився пост, який указував на три докази того, що знімок сфабриковано. Один із них, пише China Daily, червона лінія, що з'являється під час збільшення та вказує на поєднання двох різних знімків. Виникло також питання про те, чому антилопи виглядають такими спокійними, незважаючи на гуркіт швидкісного складу.

За даними зоологів, тибетські антилопи легко лякаються навіть найслабкішого звуку, тоді як на цьому фото вони абсолютно спокійні. Нарешті, Лю заявив, що зробив фото 23 червня 2006 року, тобто за тиждень до офіційного відкриття дороги.

«Я уважно прочитав усі пости в Інтернеті про цей знімок, який, маю сказати, змінений за допомогою фотошопу», - заявив Лю 16 лютого на форумі фотосайту Xitek.com. Знімок під назвою «Відкриття залізниці Цинхай - Тибет: зелене світло для диких тварин» був названий на щорічному конкурсі державного телебачення CCTV одним із 10 найбільш виразних фото преси 2006 року.

Фотографія була потім опублікована в багатьох китайських виданнях і дуже поширена в Інтернеті. «Ми щиро просимо вибачення в Центрального телебачення Китаю CCTV, Xinhuanet та інших засобів масової інформації, що опублікували цей знімок», - цитує China Daily текст, що з'явився 18 лютого в газеті Daqing Evening News («Вечірній Дацін»).

На церемонії нагородження CCTV, що відбулася 27 грудня 2006 року, Лю заявив, як свідчить розшифровка виступів, яка досі доступна на сайті CCTV.com, що чекав протягом восьми діб у нежилому районі Хух-Сіл (Hoh Xil), розташованому на висоті 4000 м над рівнем моря, щоб зробити цей знімок. Проте у своєму посту на форумі він признається: «Я провів там два тижні, чекаючи, що антилопи й поїзд з'являться разом, але цього так і не сталося».

Він звільнився з газети, що виходить у місті нафтовиків Дацін у північно-східній провінції Хейлунцзян, пише Сіньхуа, додаючи, що редактор Ван Чжун'ї (Wang Zhongyi) також покинув свою посаду. «Не можу знайти підстав для продовження кар'єри як співробітник преси; не маю достатньої кваліфікації для такої роботи», - цитує Сіньхуа заяву фотографа Лю.

Це вже другий випадок протягом останніх кількох місяців, коли в Китаї широко розповсюджуються підроблені або підозрілі фотографії тварин, що стоять перед загрозою зникнення. У жовтні 2007 року селянин із північної провінції Шеньсі Чжоу Чженлун представив 71 фотографію тигра, які, за його словами, були зроблені в лісі недалеко від його села.

Місцеві чиновники з управління лісового господарства поспішили провести 12 жовтня прес-конференцію, на якій представник управління на підставі двох із цих знімків оголосив про появу в повіті Чженпін південнокитайського тигра, - рідкісного звіра, одного з десяти тварин у світі, що стоять на межі зникнення. Проте в Інтернеті з'явилися численні звинувачення в тому, що Чжоу виготовив знімки за допомогою цифрової техніки, а місцева влада використала їх для розкручення туристичного бізнесу.

«Після того, як представлені знімки викликали у громадськості підозри в їхній достовірності, в управлінні, порушуючи дисципліну, допускали висловлювання у своє виправдання, які лише підігріли увагу до скандалу, що розгорівся, і призвели до негативних соціальних наслідків», - мовиться в документі, який на початку лютого розповсюдив уряд провінції Шеньсі.

Услід за цим управління лісового господарства провінції Шеньсі вибачилося перед громадськістю за "поспішне обнародування важливої інформації про південнокитайського тигра". "Прес-конференцію, що відбулася, ми влаштували, не пройшовши в установленому порядку необхідної процедури і не з'ясувавши на місці обставин зйомки", - наводить Сіньхуа текст звернення управління до громадськості, опублікованого 4 лютого. Хоча у зверненні виражалася «готовність довести до уваги громадськості» підсумки експертизи з перевірки достовірності знімків, ці дані поки не публікувалися.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...