• Виявлені отруйні ліки китайського виробництва

  • Четвер, 7 лютого 2008 року

Кілька днів тому була оприлюднена інформація про те, що в ліках проти раку, виготовлених на великому державному підприємстві в Китаї, виявлені отруйні речовини, і вже понад 200 чоловік хворих на рак після вживання лікарського препарату почувають себе ще гірше. Ліки, що виготовляються на цьому заводі, експортуються у декілька десятків країн, включаючи і США.

Як повідомила 31 січня газета «Нью-Йорк таймс», влітку минулого року двомстам хворим на рак були зроблені ін'єкції лікарського препарату проти білокрів'я, внаслідок чого деяких з них паралізувало, деякі отримали інші важкі ускладнення. Ці ліки були вироблені великим державним заводом з виробництва фармацевтичних препаратів «Шанхай Хулянь», що знаходиться в Шанхаї.

Кореспондент «Нью-Йорк таймс» також розповів, що завод «Шанхай Хулянь» є одним з декількох десятків заводів шанхайської фармацевтичної корпорації (Shanghai Pharmaceutical Group), це одна з найбільших компаній з виробництва лікарських засобів у Китаї. Але і головна компанія, і завод «Шанхай Хулянь» відмовилися давати інтерв'ю у зв'язку з цим інцидентом.

Завод «Шанхай Хулянь» є єдиним постачальником у США абортивного засобу RU-486 (Mifepristone). Представник американської фармацевтичної компанії Pfizer пан Крістофер Лодер (Christopher Loder) заявив, що через проблеми з якістю їхня компанія відмовилася купувати у шанхайської корпорації компоненти для виготовлення ліків.

Після ін'єкцій ліків, виготовлених на заводі «Шанхай Хулянь», у деяких хворих на білокрів'я віднялися ноги, а деяких повністю паралізувало. У серпні минулого року 15-тилітня дівчинка на ім'я У Ценхуа після ін'єкції цих ліків пішла в школу і дорогою впала, у неї віднялися ноги. Лікарі сказали, що дуже мало надії на те, що вона знову зможе ходити.

Один, пацієнт пекінської лікарні № 307, що постраждав від цих ліків, сказав, що в цій лікарні від препарату вже сильно постраждали 53 людини, лікарі сказали їм, що по всій країні таких потерпілих вже 193 людини. Влада не хоче розкривати справжню кількість потерпілих, тому не відомо, скільки ж їх усього.

У 2006 р. від вживання ліків, виготовлених із забруднених компонентів, в Китаї померло 18 чоловік з хворобою печінки і, щонайменше, 14 чоловік померли від вживання неякісних антибіотиків. Окрім цього в Панамі від вживання китайських ліків померло більше ста чоловік.   

Газета «Нью-Йорк таймс» також повідомила, що в 2006 р. китайський комітет з нагляду за виготовленням ліків у своїй доповіді відзначив, що під час перевірки процесу виробництва ліків на заводі «Шанхай Хулянь» інспектори зустрілися з перешкодами з боку адміністрації заводу. Від них були приховані деякі факти недотримання технології виробництва лікарських препаратів. Комітет з нагляду за виготовленням ліків закрив завод із виготовлення пігулок Метотрексату, проте завод із виготовлення препарату RU-486 все ще працює.

Хуа Мин. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...