• У Китаї розкрите угрупування, що займається виробництвом і експортом фальшивих ліків

  • Вівторок, 19 лютого 2008 року

В опублікованому 12 лютого звіті Комісії з розслідування джерела виникнення в країнах південної Азії фальшивих ліків проти малярії йдеться, що виявлені і арештовані члени злочинного угрупування, які займаються переправленням фальшивих ліків з Китаю до південної Азії.

У 2006 р. на завод із виробництва лікарських препаратів м. Гуйлін провінції Гуанси почало надходити безліч скарг на ліки із профілактики і лікування малярії, у тому числі й ліки «Артесунат» (Artesunate). Після цього завод узяв на дослідження проби різних партій ліків своєї марки, що продаються в інших містах і країнах, і з'ясувалося, що багато з них фальшиві, такі, що містять крохмаль та інші шкідливі речовини.

З цієї причини була організована комісія з розслідування, що складається із співробітників охорони здоров'я, учених, а також слідчих міжнародної поліції, які, використовуючи спорово-пилковий аналіз (pollen analysis), виявили джерело надходження цих фіктивних ліків і затримали злочинне угрупування, яке переправляло підроблені ліки в країни південно-східної Азії. Про це повідомив Комітет у своєму звіті, опублікованому 12 лютого в англійському медичному журналі «PLOS Medicine».

У звіті мовиться, що підроблений «Артесунат» містить частинки вугілля (charcoal fragments), дуже схожі на ті, які присутні в машинному вихлопі і в згорілому газі. З цього було зроблено висновок, що повітря в районі виробництва ліків дуже сильно забруднене. Шляхом аналізу в ліках також було виявлено вміст кальциту, який видобувають у провінції Гуанси. Таким чином, поступово члени комісії розкрили злочинне угрупування, а також конфіскували велику партію підроблених ліків.

Міжнародна поліція виявила, що приблизно половина ліків від малярії в Камбоджі, В'єтнамі, Лаосі, Бірмі і Тайланді підроблені. У цих ліках були виявлені шкідливі для людини речовини і речовини, заборонені для застосування у виготовленні ліків. Вони упаковані всього в 16 видів упаковки точно так, як і справжні.

Хуа Мин. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...