• Вдові відомого музиканта загрожує довгий термін в'язниці через її віру

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 26 червня 2008 року
 

Вдова відомого музиканта і послідовника Фалуньгун Юй Чжоу, який помер у результаті вчиненого насильства в поліцейській дільниці, вже майже півроку перебуває в ув'язненні й зараз їй загрожує термін більше десяти років.

Юй Чжоу, відомий музикант фольклорного колективу, і його дружина Сюй На були затримані в Пекіні 26 січня. Обоє послідовники Фалуньгун. Затримавши, їх відправили до центру ув'язнення Тунчжоу.

Одинадцять днів потому сім'ї Юй сказали, щоб вони прибули в центр швидкої допомоги Цінхе. Коли родичі туди приїхали, то знайшли його вже мертвим. Багато шанувальників його пісень на закордонних сайтах і власних блогах виражали співчуття з приводу його смерті. Про це також повідомлялося в лондонській газеті «Таймс».

Дружина музиканта, художниця, що здобула численні нагороди, Сюй На досі перебуває в центрі ув'язнення. У квітні її сім'ї прийшло повідомлення, що її звинувачено у співпраці з «єретичною організацією з метою підриву діючого закону». Це дуже туманне формулювання «злочину» часто застосовується в Китаї до послідовників Фалуньгун і загрожує терміном ув'язнення до 12 років.

На початку травня Сю перевели в центр ув'язнення району Чунвен, де вона чекає винесення вироку у своїй справі.

12 червня прокуратура через адвоката, якого найняла мати Сюй, повідомила, що інформація щодо вироку буде відома в липні.

Джерела всередині Китаю, знайомі із справою Сюй, уважають, що суд у її справі все ще відкладається через міжнародний тиск, викликаний увагою до смерті її чоловіка.«Пані Сюй - в'язень совісті, взята під варту тільки через свою віру, тепер стоїть перед лицем загрози суворого вироку. Китайська влада боїться, що вона розповість про смерть чоловіка, - сказав спікер Інформаційного центру Фалуньгун (ІЦФД ) Ерпін Чжан. - Замість того, щоб розслідувати справу про смерть Юй від рук поліції, китайський суд готується відправити невинну жінку знову до в'язниці. Це демонструє відсутність законного управління в Китаї, а також посилення переслідування перед Олімпіадою неугодних компартії людей».Колишня сусідка по камері Сюй пані Лі Цзе сказала, що Сюй у великій небезпеці, оскільки, за її словами, другий термін послідовникам Фалуньгун зазвичай виносять дуже довгий.

Сюй звільнили в 2006 р. після того, як вона пробула у в'язниці п'ять років за те, що дозволила послідовникам Фалуньгун зупинитися в своїй квартирі, коли вони приїхали до Пекіна, щоб звернутися до уряду з проханням припинити кампанію переслідування. Під час ув'язнення її піддавали тортурам, побиттю, насильницькому годуванню та позбавленню сну.

За матеріалами Інформаційного центру Фалуньгун

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...