• Сім'ю переслідують за переконання, 5 родичів померло

  • Неділя, 1 вересня 2013 року
 

З того часу, як китайський режим розв'язав кампанію переслідування духовної практики Фалуньгун, п'ять членів сім'ї на прізвище Чень з провінції Хебей загинули в результаті переслідування. Шостий член сім'ї, який також займається Фалуньгун, 5 серпня 2013 року отримала два переломи хребта в поліцейській дільниці. Зараз вона не в змозі ходити, повідомляється на сайті послідовників Фалуньгун «Мінхуей» (Minghui.org).

Чень Шулань була арештована в Пекіні співробітниками місцевої поліцейської дільниці Сун'юань району Чанпін. Її звинуватили в тому, що вона намагалася розповісти людям про переслідування Фалуньгун у Китаї.

У КНР не існує закону, який забороняє займатися Фалуньгун або розповідати громадянам країни про цю традиційну китайську систему вдосконалення, а також про факти переслідування її прихильників. Через те що Чень Шулань розповідала про це, їй довелося пройти через два судових розгляди. Перший суд відбувся 23 травня 2013 року, другий ― 1 серпня. У підсумку жінку засудили до чотирьох років позбавлення волі.

У процесі другого слухання (1 серпня 2013 р.), яке проходило в районному суді Чанпін, охоронець постійно грубо обсмикував підсудну, забороняючи їй повертати голову у бік дочки і дивитися на неї. Після суду Чень повели в ліфт. При цьому кілька охоронців тримали її голову нахиленою вниз, так щоб вона не змогла подивитися на своїх родичів чи дочку, або сказати щось їм.

Через чотири дні дочці Чень подзвонили зі слідчого ізолятора. Її попросили приїхати і заповнити документи, щоб отримати можливість потрапити в поліцейський госпіталь у Пекіні, де опинилася її мати. Однак коли рідні разом з адвокатом прибули до лікарні, медперсонал не пропустив їх до хворої.

Лікарі лише сказали, що Чень отримала два переломи хребта і була не в змозі ходити або сидіти в інвалідному кріслі. Співробітники поліції стверджували, що Чень отримала важку травму під час їзди по розбитій дорозі, коли її везли з будівлі суду в центр ув'язнення.

Перелом хребта став одним із останніх лих, через які пройшла вся родина Чень у ході переслідування, ініційованого колишнім главою китайської компартії (КПК) Цзян Цземінєм 20 липня 1999 року.

Спостерігачі вважають, що Цзян злякався величезної популярності Фалуньгун. За оцінками соціологічних досліджень всередині країни виявилося, що в Китаї до 100 мільйонів чоловік займалися Фалуньгун, і це значно перевищило кількість членів КПК.

До того ж, як вказано у статті на сайті «Інформаційного центру Фалунь Дафа», Цзян злякався ідеології, якій наставляв Фалуньгун. Як виявилося, принципи навчання «Істина-Доброта-Терпіння» стали більш привабливими для китайців, ніж ідеологія КПК, і громадяни країни обирали для себе традиційний шлях. Вони використовували в житті принципи істини, доброти, терпіння і прагнули стати краще. Тобто Цзян Цземінь ініціював гоніння на послідовників Фалуньгун через заздрість.

За повідомленням сайту «Мінхуей», 28 листопада 2000 року більше 20-ти охоронців оточили місце проживання сім'ї Чень. Вони виламали двері і, увірвавшись в житло, заявили домочадцям, що всіх, згідно з розпорядженням, відправлять у виправно-трудовий табір.

У підсумку, старший брат Чень Айчжун був доставлений в табір Хехуакен (у місті Таншань провінції Хебей), де тортурами його довели до смерті. Він помер від травм 20 вересня 2001 року.

Його молодшу сестру Чень Хунпін відправили у виправно-трудовий табір Гаоян. Там внаслідок жорстокого побиття їй пошкодили обидві ноги. Дівчина померла від отриманих травм 5 березня 2003 року.

Другий брат Чень Айлі помер в результаті тортур 5 листопада 2004 року у в'язниці Цзідун округу Феннань міста Таншань.

Мати родини Ван Ляньжун змушена була покинути свій будинок, щоб уникнути переслідування. В результаті поневірянь і дуже поганих умов життя вона померла 4 серпня 2006 року.

Батько сімейства Чень Юньчуань змушений був змінити своє ім'я, щоб уникнути переслідування. У результаті власник великого фруктового саду і трьох будинків перетворився на знедоленого і хворого чоловіка. Він загинув у січні 2009 року в автокатастрофі. Водія автомобіля, який його збив, так і не затримали.

Що ж до Чень Шулань, про яку йшла мова на початку статті, то в 2002 році її засудили на 7,5 років тюремного ув'язнення. Жінку звільнили з в'язниці лише у 2010 році.

На момент затримання Чень, її дочці Лі Ін було всього 10 років. Батько дівчинки через тиск, що чинився на їхню сім'ю, змушений був розлучитися. У результаті Лі Ін відправили в дитячий будинок на два роки, поки хтось із родини не забрав дівчинку звідти.

Хсін-І Лінь, Христина Форд, Велика Епоха

Читайте також:

Репресії Фалуньгун: як усе почалося (частина 1)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...