• 15 тисяч китайців підписали петицію на захист Фалуньгун

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Середа, 27 червня 2012 року
 
23-річна дівчина, батька якої замучили до смерті за заняття духовною практикою Фалуньгун, зібрала 15 тисяч підписів під петицією, яка закликає розслідувати смерть її батька і звільнити сестру і матір, ув'язнених у провінції Хейлунцзян на північному сході Китаю.
Це вже третій випадок за останні кілька місяців, коли китайці підписують петиції від імені послідовників Фалуньгун. Одна така петиція потрапила у вище керівництво компартії, викликавши шок у лідерів країни.
Петиція та історія 23-річної Цінь Жунцянь та її сім'ї опубліковані на сайті Фалуньгун Minghui («Прозріла мудрість»).
«Як у звичайного громадянина, у мене немає грошей і немає влади. Однак я вірю у справедливість і моральні цінності китайців. Як може бути таке, що люди, які мають владу, ув'язнюють простих громадян і довільно вбивають їх?», — написала Цінь Жунцянь у своїй петиції, датованій 31 травня цього року.
Її молодшу сестру Цінь Хайлун і матір Ван Сюцін посадили у в'язницю в листопаді 2011 року на півтора року.
У сім'ї Цінь почалися біди незабаром після того, як у липні 1999 року колишній лідер компартії Цзян Цземінь розв'язав великомасштабне придушення духовної практики Фалуньгун, яка припала до душі мільйонам китайців за її оздоровчий ефект і спонукання до самовдосконалення за принципами істина, доброта і терпіння.

Пошук справедливості

25 лютого 2011 Цінь Жунцянь повідомили про «раптову смерть» її батька Цінь Юеміна, що перебував в ув'язненні. Рідні відправилися у в'язницю, щоб дізнатися подробиці його смерті.
«Це було як грім серед білого дня. Це повідомлення розбило всі наші багаторічні надії на повернення тата додому», — розповідає Цінь.
Жуйцянь розповідає, що вираз на обличчі її батька говорив про те, що він страждав.
«Його губи були пурпурного кольору. Коли ми перевернули його тіло, то з його рота і носа полилася кров. Його груди, шия, спина, таз і ноги були вкриті синцями і мали чорно-пурпуровий колір», — написала вона.
Рідні не повірили словам тюремників, що смерть їхнього батька викликана «природними причинами» і «серцевим нападом». Тюремники також відмовилися дати офіційний висновок про смерть та надати відеозаписи останніх хвилин життя Юеміна у в'язниці, сказавши, що вони «стерлися». Вони сказали, що цю справу можна залагодити, проте рідні Юеміна сказали «ні».
Обізнане джерело у в'язниці сказало Жуйцянь, що її батько помер від примусового годування. За п'ять днів до смерті її батька помістили в «групу колективного навчання», що перебуває при в'язниці, яку також називають «групою суворого контролю», де людей піддають ідеологічній обробці і «промивають» їм мізки.
Незабаром Юемін оголосив голодування на знак протесту проти переслідування. Потім його хотіли насильно нагодувати через трубку, вставлену через ніс, проте трубка потрапила в легені, і він помер. Протягом декількох тижнів у цій групі від катувань загинуло ще двоє прихильників Фалуньгун, але про це поки немає інформації.
Потім рідні Юеміна почали відвідувати чиновників, вимагаючи, щоб вони розслідували справжні причини його смерті. Однак всі відмовлялися робити це. У той же час, члени сім'ї Цінь неодноразово зазнавали погроз.
13 листопада міліція міста Харбіна разом із правоохоронцями міста Шуанчен заарештували матір і сестру 23-річної Жуйцянь, заславши їх у трудовий табір Цяньцзінь у Харбіні.
Співробітники місцевого Комітету 610 (секретно створеного партійного органу з метою переслідування Фалуньгун, наділеного надповноваженнями) і Політико-юридичної комісії, що відає всіма силовими структурами в країні, «промивали» мізки її матері та сестрі, вимагаючи, щоб вони перестали наполягати на розслідуванні смерті Юеміна.

Історія родини Цінь

Батько Жуйцянь почав займатися Фалуньгун в 1997 році. Він добре обслуговував відвідувачів свого магазина, за що його поважали в селі. Він також допомагав відновлювати зруйновані дороги в околиці.
Однак після того як почалися репресії у 1999 році, Юемін став мішенню для переслідування і потрапив у в'язницю на три роки.
Після звільнення в 2002 році міліція знову прийшла заарештувати його. 23-річна Жуйцянь намагалася перешкодити міліціонерам, за що сама провела місяць у слідчому ізоляторі. А її батька посадили на 10 років до в'язниці міста Цзямуси.
Її мати Ван Сюйцін заарештовували п'ять разів, оскільки вона теж займалася практикою Фалуньгун. Три рази її без суду відправляли у виправний табір і один раз в «клас промивання мізків».
Щоб прогодувати себе і свою молодшу сестру під час відсутності батьків, Жуйцянь підробляла в місцевому ресторані посудомийкою. Односельці іноді приносили їм продукти.
Дізнавшись про арешт Цінь Юеміна і Ван Сюйцін, їхні батьки, які проживають в інших провінціях, забрали до себе своїх онуків, які залишилися без нагляду. Проте однак вони також були бідні, оскільки пенсію не отримували.
«Коли ми бачили, як інші збиралися разом зі своїми рідними, я і моя сестра також хотіли бути з нашими батьками», — йдеться в петиції.
Це вже не перший випадок, коли китайці протестують проти придушення Фалуньгун, підписуючи петиції.
В кінці травня в повіті Хайсянь провінції Хебей адвокат послідовника Фалуньгун Чжен Сянсіна надав лист на його підтримку з підписами 526-ти жителів його району.
У квітні в тій же провінції 300 селян села Чжоугуаньтунь міста Ботоу підписали петицію, що закликає звільнити свого односельця за практику Фалуньгун. Ця петиція потрапила у вище керівництво країни, про що писала Велика Епоха в статті «Клопотання 300 селян на захист Фалуньгун потрясло китайський режим».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...