• Міжнародна Амністія закликала Китай звільнити в’язнів совісті

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    Вівторок, 5 червня 2012 року
 

Правозахисна організація Міжнародна Амністія закликає світову спільноту витребувати від китайської влади звільнення двох послідовників духовної практики Фалуньгун, яким загрожують тортури.

ПетиціяПослідовника Фалуньгун Ван Сяодуна затримали наприкінці лютого після того, як міліціонери увірвалися в його будинок і конфіскували матеріали, пов'язані з практикою Фалуньгун, які розкривають переслідування послідовників цієї практики в Китаї, що триває вже 13 років. Міліціонери також забрали всі гроші та цінні речі, які вони змогли знайти.

Його сестру Ван Цзюньлін (також відому як Ван Сяомей), практикувальницю Фалуньгун, заарештували минулого місяця, оскільки вона публічно вимагала звільнити її брата. Вона зібрала 300 підписів своїх односельців під петицією. Всі апелянти вказали свої справжні імена і поставили відбитки великого пальця. Апелянти представляють практично все населення села Чжоугуаньтунь у провінції Хебей.

Ван Цзюньлін написала відкритий лист і опублікувала його в інтернеті. Проте через погрози, вона змушена була переховуватися. Її заарештували з двома іншими послідовниками Фалуньгун, Кан Ланьїном і Тан Цзяньїном, які, можливо, надавали їй притулок.

«Послідовникам Фалуньгун Ван Сяодуну і його сестрі Ван Цзюньлін загрожують тортури і жорстоке поводження. Вони є в'язнями сумління, яких заарештували виключно за те, що вони мирно використовують своє право на свободу слова і збори», — йдеться в заяві Міжнародної Амністії.

Правозахисники вказують: «Фалуньгун — це духовний рух, який отримав велику кількість прихильників в Китаї в 90-х. Після великої мирної демонстрації на площі Тяньаньмень у липні 1999 року влада оголосила її поза законом і розв'язала багаторічну кампанію залякування і переслідування... Джерела Фалуньгун зафіксували численні випадки смерті послідовників Фалуньгун у центрах ув'язнення, до яких призвели тортури і жорстоке поводження».

Ця петиція знайшла свій шлях у центральне керівництво, шокувавши партійних лідерів Китаю, які думають про позитивне вирішення цього інциденту.

Крім того, селяни, які підписали петицію, зазнавали погроз і залякування з боку правоохоронців, що намагалися змусити їх відмовитися від своїх вимог.

* * * * * * *

Детальніше про репресії послідовників Фалуньгун читайте у статті: «Переслідування Фалуньгун у Китаї: 12 років терору».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...