• Пані Лю, що виїхала за кордон, розповіла про те, яких переслідувань вона зазнала в Китаї

  • Лянь Хуа | Велика Епоха
    Четвер, 8 травня 2008 року
 

Завдяки допомозі міжнародного співтовариства 29 грудня 2007 р. пані Лю Гуйфу виїхала з Китаю, де її двічі запроторювали до трудового табору на загальний термін чотири роки через те, що вона є послідовницею Фалуньгун.

Перший раз її ув'язнили в лютому 2001 р. Вона провела в трудовому таборі 18 місяців. Під час ув'язнення охоронці змусили її вживати невідомі ліки, не дозволяли спати, примушували її нерухомо сидіти більше 20 годин, а також довго стояти, били її і піддавали психологічним тортурам.

Її дочка, яка вчиться в США, всіма можливими способами намагалася врятувати свою матір. Багато американців допомагали їй у цьому. Послідовники Фалуньгун США повідомляли в ООН про ситуацію пані Лю, внаслідок чого спеціальний доповідач ООН пан Новак під час свого візиту до Пекіна попросив, щоб йому дозволили зустрітися з нею в жіночому трудовому таборі, але його прохання було відхилене.

Другий раз її заарештували вдома в Пекіні 28 лютого 2005 р. Поліція обшукала її будинок і знайшла тільки дві листівки із змістом про Фалуньгун, але в протоколі вони написали, що листівок було 20. Після арешту пані Лю засудили на 2,5 року виправних робіт. В інтерв'ю Лю сказала: «У якій країні є закони, відповідно до яких людину можна відправити до в'язниці через те, що в неї є своя віра?»

Цього разу в трудовому таборі її помістили в «групу посиленого контролю», їй не дозволяли контактувати з іншими ув'язненими там послідовниками Фалуньгун.

Тільки 16 серпня 2005 р. родичам пані Лю вдалося домогтися зустрічі з нею. Як розповіла Лю: «Коли рідні побачили мене, вони мене не впізнали. Вони сказали, що я постаріла на 20 років». У той час вона схудла з 70 до 50 кг, волосся її стало повністю сивими, обличчя все в зморшках, рухи були уповільнені.

Цього разу під час утримання у таборі до неї також застосовували різні тортури. «Вони не давали мені спати й примушували стояти цілодобово. Спочатку вони дозволяли мені відпочивати з півночі до 4.00, але пізніше скоротили час, і я могла відпочивати тільки з 2.30 до 4.00. Вони також насильно годували мене якимись капсулами з ліками, після яких я починала блювоти чорною рідиною», - розповіла Лю.Послідовники Фалуньгун із США, Канади та Європи доклали немало зусиль, щоб врятувати пані Лю Гуйфу. Її рідні подали судовий позов на охоронницю Сун Лілі, під керівництвом якої її катували. Коаліція з розслідування переслідувань щодо Фалуньгун також занесла цю справу у свій звіт для проведення розслідування.

Зазнаючи сильного міжнародного тиску, влада табору була вимушена відреагувати. Вона визнала, що не дозволяла пані Лю практикувати Фалуньгун, проте вони повністю заперечували, що застосовували до неї які-небудь тортури.

За кілька місяців до звільнення, керівництво табору розпорядилося, щоб пані Лю більше не піддавали тортурам і поліпшили її харчування, щоб вона не виглядала дуже погано, коли вийде на свободу.

За матеріалами сайту minghui.org

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...