• Китайська поліція розстріляла протестуючих тибетців

  • П'ятниця, 27 серпня 2010 року

Китай. Понад 100 тибетців у провінції Сичуань вийшли до будівлі адміністрації повіту з протестом проти хаотичних гірських розробок з видобутку золота, що шкодять екології. Поліцейські відкрили по них вогонь, в результаті 3 людини були вбиті, близько 35 поранені, з них п'ятеро перебувають у важкому стані.

Це сталося 17 серпня в повіті Байюй тибетського району Гарцзе провінції Сичуань, інформує радіо «Вільна Азія» з посиланням на уряд Тибету у вигнанні.

Радіо Voice of Tibet Foundation повідомило, що в цьому районі влада розгорнула масштабний видобуток золота, що завдає значної шкоди навколишньому середовищу.

Чиновник місцевої адміністрації визнав, що даний інцидент мав місце, але сказав що «було все не так, як поширюють іноземні ЗМІ». Проте на запитання, скільки ж насправді постраждало тибетців в ході придушення, він сказав, що не знає подробиць.

Місцеві жителі розповідають, що останнім часом у райони їх приїхало безліч різних гірничодобувних компаній для видобутку золота. Серед них є приватні і державні. Але й у тих і у інших «зовсім немає уявлення про те, як зберігати екологію, і чи треба взагалі це робити». Вони проводять розробки «дуже хаотично» і при цьому уряд заохочує їх.

«Кожного разу, коли селяни протестують проти дій цих компаній, уряд відразу стає на бік компаній. Всі мирні протести тибетців жорстоко придушуються. Їх демонстрації влада називає "порушенням стабільності" і навіть "сепаратизмом"», - говорить Гасан Цзяньцан, член тибетського уряду у вигнанні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...