• Історії стародавнього Китаю: «Цвях»

  • Понеділок, 11 лютого 2008 року
Якось один торговець приїхав у місто на ярмарок продавати свій товар. Продавши його, він заробив цілий мішок грошей. Побоюючись за свої гроші, він подумав, що краще б йому повернутися додому до настання ночі.

Він прив'язав мішок до коня і зі своїм слугою поспішив додому. Коли вони зупинилися відпочити, слуга йому сказав, що у лівої задньої підкови коня відпав цвях, на що його господар відповів, що нічого страшного, через одного цвяха підкова не відпаде, а нам потрібно поспішати раніше повернутися додому.

Після їхньої наступної зупинки, слуга сказав, що у коня загубилася одна підкова, що краще б відвести його підкувати, на що торговець відповів, що нічого страшного, до будинку вже залишилося зовсім небагато, і потрібно поспішати.

Він сів на коня, і вони поїхали далі. Через якийсь час кінь почав шкутильгати і потім впав, виявилось, що він зламав ногу. Торговцеві нічого не залишалося, як залишити коня і далі йти пішки. В результаті, вони добралися додому тільки опівночі, торговець був дуже розлючений, спересердя він сказав: «Як нам не пощастило, а все через той цвях!»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...