• Пекін заборонив журналісту висвітлювати візит канадського прем'єра

  • Понеділок, 6 лютого 2012 року

Китайське посольство в Канаді відмовило видати візу репортерові Великої Епохи Метью Літтлу, який зареєструвався, щоб висвітлювати офіційний візит канадського прем'єра Стівена Харпера в Китай на цьому тижні.

Адміністрація прем'єра Харпера підтвердила, що вони включили Літтла в свій список, однак китайська сторона відмовила йому у візі. Літтл зазвичай висвітлює діяльність канадського парламенту.

За останній час Літтл опублікував чимало статей про наростаюче невдоволення серед китайських громадян.

Цю тенденцію помітив і американський посол у Китаї Гері Лок, який описав ситуацію як «дуже і дуже гостру».

«Серед людей наростає невдоволення, викликане діяльністю влади, корупцією, відсутністю відкритості та іншими питаннями, які стосуються щоденного життя китайців, змушуючи їх відчувати себе обділеними», — сказав Лок.

У 2010 році Метью Літтл став причиною скасування прес-конференції за участю лідера компартії Китаю Ху Цзіньтао, коли він відвідав Канаду в переддень зустрічей країн Великої вісімки (G8) і Великої двадцятки (G20).

Тоді влада Канади повідомила, що китайські дипломати наполягали, щоб адміністрація прем'єра не пустила репортера Великої Епохи, однак канадська сторона відмовилася підкоритися. У результаті прес-конференція була скасована.

У 2005 році під час свого візиту до Китаю колишній прем'єр Канади Пол Мартін поставив питання китайській владі, чому вони заборонили двом журналістам телебачення New Tang Dynasty, яке повідомляє про ситуацію з правами людини в Китаї, висвітлювати його візит.

«Ми постійно говоримо китайській владі, щоб вони видавали візи, і цим репортерам було дозволено супроводжувати наші візити», — сказав Мартін тоді.

Між тим, у 2004 році Велика Епоха опублікувала серію статей під назвою «Дев'ять коментарів про комуністичну партію», яка розкрила справжню історію компартії Китаю (КПК) і надихнула китайців масово покидати ряди компартії і її дочірніх організацій. До сьогодні число людей, які вийшли з КПК і її організацій, становить понад 110 млн осіб.

Велика Епоха також всебічно висвітлює ситуацію з послідовниками духовної практики Фалуньгун, яких режим компартії піддає гонінням з 1999 року.

Китайська влада використовує всілякі способи, щоб заглушити незалежний голос, атакуючи офіси Великої Епохи в Гонконзі і Австралії.

Міжнародні правозахисні організації неодноразово висловлювали занепокоєння щодо нападів на співробітників Великої Епохи у США.

Нью-йоркський міжнародний комітет із захисту журналістів повідомляв про ув’язнення в тюрму в Китаї репортерів, які працювали на Велику Епоху та інші ЗМІ, заборонені режимом.

Омід Гореш, Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...