• З іранської нафти знімуть санкції: Росія отримала конкурента?

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 12 жовтня 2014 року
Іранська компанія NITC, найбільший нафтовий трейдер і власник величезного флоту танкерів Ірану, вийде зі списку об'єктів, до яких ЄС запровадив санкції. Дуже скоро NITC зможе поставляти дешеву нафту на ринок ЄС.

Це є результатом того, що Євросоюз не став оскаржувати рішення суду, яким раніше NITC була виключена зі списку санкцій, повідомляє інформагентство Reuters

Водночас із цим, як заявляють високопосадовці в самому ЄС, незважаючи на те, що термін подання апеляції дійсно закінчився, зараз там іде робота з коригування списку санкцій. Утім, чи виявиться компанія NITC у його остаточному варіанті — далеко не факт, і дуже ймовірно, що вже за два місяці (стандартний у Європі термін для набуття чинності рішень судів) перед іранським трейдером відкриються двері для поставок нафти на ринок Європи.

Раніше Генеральний суд у Люксембурзі, який вважається другим за значенням у ЄС, виніс рішення, що в ЄС не було підстав для включення NITC до санкційних списків.

«Ми раді бачити, що Рада Європи прийняла рішення не заперечувати проти рішення суду ЄС про незаконність санкцій, хоча в нас і викликає жаль той факт, що там не вважали за потрібне скасувати їх раніше», — сказав Reuters адвокат Ровін Чандрасекер із юридичної компанії Stephenson Harwood, що представляє інтереси іранської компанії NITC у європейських судах.

Скасування санкцій ЄС проти Ірану саме через суд відбувається на тлі болючого для Росії падіння світових цін на нафту, пише «Цензор.НЕТ». Зокрема, ціна за барель нафти марки Brent на лондонській біржі ICE Futures 8 жовтня впала вже до $90,89, а на російську Urals — і зовсім до $89,34.

Бюджет РФ, прийнятий із розрахунку цін на нафту вище $100 за барель, згідно з виданням, уже починає тріщати по швах, змушуючи уряд вдаватися до заходів економії — певна річ, шляхом скорочення фінансування соціальної сфери.

Згубним для Росії на цьому тлі може стати участь Ірану у постачаннях на ринки Європи іншого критичного для її бюджету вуглеводню — природного газу, пише видання. Нещодавно в Ірані вже заявили, що в разі зняття санкцій та отримання доступу до трубопроводів TAP і TANAP готові повністю зайняти місце «Газпрому» в Європі.


Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...