• У кількох турецьких провінціях оголосили комендантський час

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Середа, 8 жовтня 2014 року
У Туреччині серед курдів спалахнули антиурядові заворушення після того, як парламент країни дозволив застосовувати турецьку армію проти бойовиків «Ісламської держави» в Сирії, повідомляє «Дзеркало тижня».

Комендантську годину влада Туреччини ввела у провінціях Сіїрт, Ван, Діярбакир, Муш, Мардін і Батман після того, як у ході масових протестів курдів 14 людей загинуло і ще кілька десятків отримали поранення.

Міністр внутрішніх справ Туреччини Ефкана Ала закликав протестувальників залишити вулиці, в іншому випадку ситуація матиме непередбачувані наслідки. За його словами, насильство не залишиться безкарним.

Як повідомлялося раніше, під час зіткнень, які почалися в Туреччині 6 жовтня, демонстранти громили магазини, кидали в поліцію, авто та будівлі каміння і пляшки із запальною сумішшю. Співробітники правоохоронних органів у відповідь застосували сльозогінний газ і водомети.

Як відомо, 7 жовтня в будівлю Європарламенту в Брюсселі увірвалися близько 100 курдських демонстрантів, які зажадали від країн ЄС більш активно включитися в боротьбу з бойовиками «Ісламської держави».

Слід зазначити, що акції протесту курдів пов'язані з тим, що ісламісти практично взяли місто Кобані, що розташоване на кордоні з Туреччиною і вважається столицею курдської автономії. Бойовики близько трьох тижнів осаджували його за допомогою танків та артилерії. Курди, що обороняють місто, попросили у міжнародної коаліції допомогу сухопутними військами, назвавши авіаудари по позиціях бойовиків недієвими.


Читайте також:
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...