• Обама розпочав антитерористичну операцію

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Четвер, 11 вересня 2014 року
Барак Обама, президент США, у середу виступив із рішучою промовою, в якій фактично оголосив Ісламській державі Іраку та Леванту (ІДІЛ) справжню війну.

Його заява пролунала пізно ввечері за вашингтонським часом, передає «Укрінформ».

«Наша ціль чітка: ми ослаблятимемо і, кінець кінцем, знищимо ІДІЛ за допомогою комплексної та довгострокової стратегії боротьби з тероризмом», — сказав американський лідер.

Стратегія США передбачає 4 напрями. Зокрема, завдання систематичних авіаударів по об'єктах терористів ІДІЛ; розгортання 475 американських військових, які надаватимуть допомогу збройним силам Іраку та посилюватимуть військову підтримку сирійської опозиції; використання превентивних заходів — економічних, оборонних та розвідувальних — аби попередити атаки терористів; а також гуманітарна підтримка цивільного населення, що постраждало.

Обама підкреслив, що зазначена стратегія відрізняється від воєн в Іраку та Афганістані, в яких брали участь американці. «Це стратегія знищення терористів, що становлять нам загрозу, і одночасно це підтримка партнерів на лініях фронту», — повідомив президент США.

Окремо Барак Обама наголосив на важливості світового лідерства США, назвавши його «константою» в нестабільному світі. Він підкреслив, що «це Америка володіє здатністю та волею до мобілізації світу проти терористів, це Америка згуртувала світ проти агресії Росії та на підтримку права українського народу самому визначати власну долю і це Америка допомагає мусульманській громаді в усьому світі не тільки боротися з тероризмом, а й боротися за можливість, толерантність та надію на майбутнє».

Обама додав, що стратегія боротьби з терористами ІДІЛ буде реалізовуватися у межах широкої коаліції, яку очолюватимуть США.


Читайте також:
Барак Обама дав Путіну місяць
США заморозили активи військових та енергетичних компаній Росії
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...