• Медведєв стежитиме, щоб Україна зарано не впроваджувала вільну торгівлю з ЄС

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 7 жовтня 2014 року
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв дав вказівку стежити за тим, чи не порушує влада України домовленість про те, щоб відстрочити імплементацію Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. Мінекономрозвитку РФ спеціально для цього організувало робочу групу для моніторингу ситуації в Україні, повідомляє «Укрінформ».

Про це Медведєв заявив на робочій зустрічі з міністром енергетики Олександром Новаком та міністром економічного розвитку Олексієм Улюкаєвим.

«Вам і нашій Митній службі, а також іншим організаціям, які так чи інакше пов'язані з цими режимами, ситуацію потрібно моніторити», — сказав російський прем'єр, звертаючись до Улюкаєва.

Медведєв також зазначив, що необхідно дуже ретельно стежити за юридичним приєднанням України до ЗВТ з ЄС «через видання тих чи інших нормативних актів або випуск відомчих документів» і відстежувати «фактичне приєднання», тобто застосування цих правил. На це Улюкаєв відповів, що вже організована спеціальна робоча група з відстеження дій України в цьому напрямку.

«Ми створили, відповідно до розпорядження уряду, робочу групу з моніторингу ситуації в Україні стосовно можливості застосування (ЗВТ з ЄС — ред.) ними тимчасового заходу явно чи приховано. У нас зараз налагоджується збір інформації. Це в нас МЗС, посольство наше в Україні, торгове представництво в цьому задіяні», — розповів Улюкаєв.

Нагадаємо, що 12 вересня, після консультацій представників Єврокомісії, України та РФ сторони дійшли домовленості відкласти до 1 січня 2016 року стартування дії зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Крім того, Євросоюз погодився зберегти на цей час тарифні преференції для українських товарів.

16 вересня Верховна Рада України та Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію, зокрема створення зони вільної торгівлі.


Читайте також:
ЄС та Україна погодили договір про зону вільної торгівлі
Україна парафувала с ЄС угоду про зону вільної торгівлі
Митний союз складається із країн-невдах — експерт
Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...