• Для Саудівської Аравії прийнятне падіння нафти хоч до $20

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Вівторок, 23 грудня 2014 року
Навіть якщо ціни на нафту опустяться до $20 за барель, Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) не знижуватиме видобуток «чорного золота», заявив в інтерв'ю Middle East Economic Survey міністр нафти та мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Алі аль-Наїмі, передає «ТАСС».

«Якими б не виявилися ціни, скорочення видобутку не в інтересах виробників ОПЕК», — підкреслює аль-Наїмі.

«Не має значення, впаде вона [ціна на нафту — авт.] до $20, $40, $50 або $60», — зазначає він.

За словами аль-Наїмі, світ може вже більше ніколи не побачити нафти по $100 за барель.

«Якщо Саудівська Аравія знизить виробництво, ціни виростуть, і росіяни, бразильці та розробники сланців у США заберуть мою долю [ринку — авт.]», — сказав міністр.

За оцінками аль-Наїмі, бюджети країн Перської затоки в змозі витримати тривалий період зниження цін, адже собівартість видобутку нафти у цьому регіоні становить $4—5 за барель. Першими, на думку міністра, постраждають шельфові проекти Бразилії, країн Західної Африки та Арктики.

«Тому рано чи пізно, скільки би вони не протягнули, зрештою їхні фінансові можливості змусять їх скоротити видобуток», — прогнозує аль-Наїмі.

«Ми хочемо сказати світові, що тільки країни з високою ефективністю видобутку нафти заслуговують частки на ринку», — резюмував міністр нафти і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії.

«Очевидно, Саудівська Аравія і далі реалізовує свій план, який полягає в тому, щоб знизити ціни, демонструючи гравцям на ринку свою готовність за наявності покупців продавати більше нафти за будь-яку зручну для останніх ціну», — каже аналітик енергетичного хедж-фонду Again Capital Джон Кілдафф.

«Схоже, їх стратегія в тому, аби покінчити з усіма слабкими гравцями на ринку, які не можуть вижити за вартості нафти нижче $60 за барель або нижче $50», — зазначив він.


Читайте також:
Різкий обвал нафтових цін напередодні зустрічі представників ОПЕК
«Газпром» на 15 років звільнили від податків
Чистий прибуток «Газпрому» впав майже у 13 разів
Підписатися:

Коментарі