• Затриманих у Сербії активістів Фалуньгун відпустили

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 18 грудня 2014 року
Усіх затриманих у Белграді активістів Фалуньгун звільнили з-під варти увечері 17 грудня, якраз по завершенню європейсько-китайського саміту, під час якого вони планували провести акції із закликом припинити порушення прав людини в Китаї і репресії проти в’язнів сумління — послідовників Фалуньгун.

Дев’ятьох активістів сербська поліція заарештувала у готелі увечері 14 грудня, ще двох — 15 грудня. Вони є громадянами Болгарії, Росії та Словаччини. Затриманих шантажем намагались змусити підписати документи із визнанням своєї провини. Кількох послідовників Фалуньгун із Хорватії, Словенії та Фінляндії не пропустили до Сербії прикордонники.

З приводу порушення їхніх прав на мирний протест і перетин кордону деякі активісти вже звернулись зі скаргою до депутатів Європарламенту та представників інших інститутів ЄС. Правозахисні організації Amnesty International та YUKOM («Комітет юристів за права людини») заявили, що такі порушення прав послідовників Фалуньгун є неприпустимими.

«Неурядова організація „Комітет юристів за права людини“ звернулася до міністра внутрішніх справ та міністра юстиції за інформацією щодо процедур по відношенню до затриманих. Amnesty International занепокоєна тим, що сербська влада діє незаконно, і настійно закликає її негайно припинити будь-яке затримання, яке викликано виключно наміром осіб здійснити своє право на свободу мирних зібрань», — йдеться у заяві Amnesty International, розміщеній на сайті організації

Депутат Європарламенту від Словаччини Едуард Кукан, голова комітету по співпраці ЄС та Сербії, написав у заяві на своєму сайті: «Я стурбований арештом активістів Фалуньгун у Белграді, які приїхали до Сербії, щоб поширити інформацію про ситуацію у сфері прав людини в Китаї».

«Сербія — країна-кандидат до ЄС, тому ми занепокоєні кроками, до яких вдались сербські органи влади в цьому випадку. Ми просимо звільнити активістів у сфері прав людини, а також дати пояснення щодо цієї ситуації», — пише Кукан.

Про затримання активістів повідомили також крупні ЗМІ європейських країн, а акції проти їхнього затримання пройшли перед посольствами Сербії у кількох європейських країнах, зокрема Хорватії та Словенії.

Для довідки:

Фалуньгун (інша назва Фалунь Дафа) — духовна система вдосконалення, яка була представлена у Китаї в 1992 році. Практика за цієї школою цігун передбачає виконання медитативних вправ і роботу над собою — підвищення моральності людини, говорять послідовники вчення. Принцип, якому слідують практикувальники Фалуньгун, виражається трьома словами — істина-доброта-терпіння.

Через сплеск популярності практики в Китаї влітку 1999 року комуністична влада розпочала репресії проти послідовників школи, ймовірно, боячись втратити ідеологічний контроль над людьми, повідомляється на інформаційних сайтах Фалунь Дафа. За повідомленням правозахисників, репресії супроводжуються незаконними ув’язненнями, тортурами і навіть використанням ув’язнених послідовників практики Фалунь Дафа проти їхньої волі як донорів життєво важливих органів.


Читайте також:
Сербія: підтримка репресивної політики КНР?
Що таке Фалуньгун
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...