• Сербія: підтримка репресивної політики КНР?

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 16 грудня 2014 року
Напередодні саміту високопоставлених чиновників-представників 16 країн Європи і Китаю, який проходить 16—17 грудня у Сербії, до Белграду приїхали послідовники духовної школи Фалунь Дафа (Фалуньгун), щоб під час мирних акцій закликати зупинити репресії проти своїх однодумців у Китаї.

Однак дев’ятеро з них 14 грудня були заарештовані у готелі, де зупинились, ще й посеред ночі. Всі вони приїхали із Болгарії, двоє мають російське громадянство, повідомляє Інформаційний центр Фалунь Дафа

Що це: незнання того, що практика Фалунь Дафа є виключно мирною, чи мовчазна згода з репресивною політикою Китаю і бажання догодити керівництву цієї країни?

1.jpg

Під час своїх акцій її послідовники зазвичай проводять медитацію, так що сутичок із кимось уявити просто неможливо. Фото: Epochtimes.com.ua

«Постає питання, чому влада Республіки Сербія вдається до таких недемократичних методів, порушуючи гарантоване законом мирним громадянам право на свободу зібрань і висловлення думки. Ці методи більше нагадують поведінку Комуністичної партії Китаю по відношенню до незгодних, а не дії європейської демократичної країни», — йдеться у заяві Інформаційного центру Фалунь Дафа.

За кілька днів до цієї події асоціації послідовників Фалуньгун із 16 країн, представники яких беруть участь у саміті, направили спільного листа до прем’єрів цих держав. В ньому вони закликали підняти на зустрічі із китайським прем’єром Лі Кецяном питання порушення прав людини та репресій проти Фалунь Дафа в Китаї, повідомляється на сайті.

2.jpg

Акції в Тайвані, присвячені приїзду до країни китайського чиновника, Чень Деміна, екс-губернатора однієї з провінцій. Послідовники Фалунь Дафа звинувачують його у підтримці репресій проти цієї школи. Фото: ru.minghui.org

Зустрічати китайських чиновників мітингами стало звичайною практикою у багатьох країнах світу, і роблять це не тільки послідовники Фалуньгун — причиною тому є вкрай складна, за твердженням правозахисників, ситуація із дотриманням прав людини в КНР.

Відкрито виступають проти репресій послідовників Фалунь Дафа і уряди ряду країн — до прикладу, 11 грудня 2013 року Європарламент ухвалив резолюцію за номером 2013/2981(RSP)
(текст резолюції англійською), в якій закликає припинити практику вилучення органів у в’язнів совісті, зокрема Фалуньгун. Подібні резолюції неодноразово ухвалював і конгрес США. 

Свої акції прибічники вчення Фалунь Дафа проводять вже 15 років, адже саме 15 років тому почались утиски, а потім і жорстоке переслідування послідовників цієї школи у Китаї, повідомляється на сайті Інформаційного центру Фалунь Дафа. За вияв своєї позиції щодо Фалуньгун в цій країні можна потрапити до в’язниці і в ув’язненні навіть поплатитись життям — тортури у китайських тюрмах щодо послідовників практики є вкрай поширеним явищем, трапляються навіть випадки примусового вилучення органів для продажу, які, за інформацією правозахисників,  здійснюється з відома та за вказівкою китайських вищих чиновників.

За інформацією послідовників вчення, репресії проти Фалунь Дафа почались після сплеску популярності цієї школи. Коли кількість тих, хто займався нею у Китаї, зросла до 80—100 мільйонів чоловік, тодішній лідер цієї комуністичної країни Цзян Цземінь, боячись втрати ідеологічного впливу над людьми, наказав знищити Фалуньгун. Так розпочались хвилі пропаганди із наклепами на його послідовників, які супроводжувались ув’язненням із застосуванням тортур та всілякими утисками цієї школи.

Втім, викорінити Фалуньгун компартії не вдалося: з роками разом із активним поширенням інформації про практику її прибічників стає все більше.

Фалунь Дафа — це духовна школа вдосконалення, розвитку людини. Її послідовники говорять, що намагаються дотримуватись принципів істини, доброти і терпіння у будь-яких життєвих ситуаціях. Школа має свій комплекс медитативних вправ, які зазвичай до сили виконати людям будь-якого віку. У тих, хто займається Фалунь Дафа, як стверджують його послідовники, покращується самопочуття, вони досягають психологічної рівноваги та гармонії у стосунках з оточуючими.


Читайте також:
Фалуньгун: шлях до здорового життя
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...