• Конгрес США ухвалив законопроект про визнання України союзником

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    П'ятниця, 12 грудня 2014 року
У четвер, 11 грудня, обидві палати Конгресу США ухвалили законопроект про визнання України союзником за межами НАТО. Рішення було одностайним як у Сенаті, так і в Палаті представників американського парламенту.

«Сенат затвердив закон 28-28. Закон про надання військової допомоги Україні. Дякуємо нашу діаспору в США, доктора Карбера, сенатора Маккейна, Мирославу Гонгадзе, Аню Гопко, Володимира Пінчука, всіх наших нових і старих друзів у США. Генерал Замана, полковники Береза і Тетерук — ми всі з вами за ці три місяці зробили реально велику справу», — написав у своєму фейсбуці командир добровольчого батальйону «Донбас» і нардеп від «Самопомочі» Семен Семенченко.

За словами Семенченка, відповідно до цього закону, США нададуть кошти: $140 млн на підтримку економіки України, $122 млн на реформування українських збройних сил та посилення обороноздатності, $175 млн виділять Пентагону на військову допомогу спільно Україні, Латвії, Литві та Естонії, $500 млн на протидію агресії Росії у Євразії.

Законопроект, який прийняла нижня палата Конгресу, передбачає виділення $350 млн на військову підтримку України, в тому числі у вигляді постачання оборонного озброєння, повідомляє «Укрінформ».

За процедурою, аби закон був остаточно затверджений, його має підписати президент США Барак Обама. Відповідно до законодавства, на це голові держави відводиться обмежений час, по закінченні якого документ вважатиметься таким, на який накладено вето.

Разом із тим, як зазначають місцеві оглядачі, одностайна підтримка законопроекту і в Сенаті, і в Палаті представників свідчить про те, що, швидше за все, рішення було попередньо узгоджено із президентом Обамою.


Читайте також:
Експеримент американця російського походження: тиждень перегляду «Першого каналу»
ЄС підтримує особливий статус для Придністров'я
Голова НАТО сказав, що Україна може стати членом альянсу
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...