• Правозахисники закликають звернути увагу на підпал будинків у Чечні

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Субота, 13 грудня 2014 року
Москва має терміново розслідувати випадки підпалу щонайменше 5 будинків, що належать, як вважається, родичам 11 осіб, звинувачених владою у здійсненні збройного нападу в столиці республіка Чечня Грозному. Про це заявила Amnesty International після опрацювання повідомлень про «колективне покарання» сімей.

Підпали сталися після того, як 4 грудня 11 чоловік та 14 правоохоронців було вбито під час збройного протистояння в Грозному. Вважається, що також був убитий принаймні один мирний житель.

Через день після нападу Рамзан Кадиров, голова Чеченської Республіки, сказав, що сім’ї членів збройних груп видворять із республіки, а їхні будинки зруйнують.

«Покарання родичів причетних до злочинів — це кричуще порушення міжнародного права. Застосування колективного покарання жодним чином не можна виправдати. Федеральна влада повинна гарантувати проведення неупередженого та незалежного розслідування з приводу підпалу будинків, а також має притягнути винних до відповідальності, дотримуючись стандартів справедливого судового розгляду», — заявив директор програми Amnesty International по Європі і Центральній Азії Джон Дальхузен.

Якщо російська влада ігноруватиме подібні акти колективного покарання, то це небезпечний сигнал до того, що такі порушення дозволяються та заохочуються, зазначив представник Amnesty International.


Читайте також:
Кадиров подарував Депардьє п'ятикімнатну квартиру 
У Чечні 115 тисяч чоловік виконали гімн Росії
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...