• Графенові акумулятори — переворот у сфері автомобілебудування

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 21 грудня 2014 року
Група вчених Університету Кордови у співробітництві з корпораціями Grabat Energy та Graphenano закінчила розробку новітніх акумуляторів, які можуть у найближчі роки здійснити революцію в автоіндустрії, пише Eco Town

Відкриття графену — матеріалу, що являє собою потужне альтернативне джерело виробництва електроенергії, дало можливість дати старт процесу науково-дослідницької роботи зі створення інноваційних електричних батарей. Такі роботи паралельно велися у США, Китаї, Південній Кореї та інших країнах.

Одним із перших перспективних винаходів стало створення американськими вченими Каліфорнійського університету так званого суперконденсатора, що був розроблений на основі графенової плівки і своєю енергоємністю у сотні крат перевищував звичайні акумулятори. Однак головною проблемою такого пристрою залишалося те, що він міг забезпечувати енергією тільки малогабаритні електронні девайси (мобільні телефони, комп’ютерні планшети, айфони тощо).

Іспанські ж учені з Університету Кордови стали першими, в кого вийшло створити дійсно потужні графенові батареї, з яких комплектуватимуться акумулятори для електромобілів. У дослідницькій роботі брали участь і такі знамениті інноваційні корпорації, як Graphenano (один із провідних виробників графену у світі) та Grabat Energy. Енергоємність і потужність створених ними акумуляторів вражає: такі акумуляторні батареї дозволятимуть авто до повної розрядки долати відстань 1000 кілометрів, а для їхнього зарядження потрібно буде лише вісім хвилин.

За словами іспанських винахідників, такі експериментальні пристрої вже успішно пройшли тестові випробування у двигунах електромобілів німецького концерну BMW. За їхніми розрахунками, ці інноваційні акумулятори можуть вирішити проблему низької енергоефективності наявних нині акумуляторів і знизити собівартість електромобілів. Отже, цей винахід дозволить поступово повністю замінити шкідливі для екології бензинові двигуни. Фахівці Graphenano зазначають, що серійне промислове виробництво цих новітніх акумуляторів може стартувати вже наступного року.


Читайте також:
Цікавий ексклюзив від Ferrari: спорткар Pininfarina Sergio
Встановлений новий неофіційний рекорд швидкості на автомобілі: 435 км/год
Американські експерти визначили найбезпечніший автомобіль
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...