• Різкий обвал нафтових цін напередодні зустрічі представників ОПЕК

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    П'ятниця, 28 листопада 2014 року
27 листопада 2014 року ціни на нафту провідних марок упали. Це найбільше падіння цін за останні чотири роки. Основною причиною можна назвати невизначеність перед зустріччю представників ОПЕК у Відні.

Ціни на ф'ючерси Brent на лондонській біржі впали в ціні на 1,28 долара (або 1,65%) — до 76,47 дол./барель. У середу до моменту закриття ринку ціна ф'ючерсів сповзла вниз на 58 центів (або 0,74%) і зупинилася на позначці 77,75 дол./барель.

Вартість січневих ф'ючерсів нафти WTI на торгах товарної біржі у Нью-Йорку знизилася на 98 центів (або 1,33%) — до позначки 72,71 дол./барель.

За словами міністра енергетики Саудівської Аравії Алі ан-Нуаймі, обвал цін є тимчасовим, і ситуація відновиться, а країни Перської затоки зможуть прийти до домовленості щодо видобутку нафти. Міністр також додав, що країни ОПЕК займуть єдину позицію, але не уточнив, якою саме вона буде, пише економічний портал fdlx.com.

Як повідомляє The Wall Street Journal, країни — члени ОПЕК схиляються до компромісного рішення, у рамках якого на запланованій на четвер нараді буде прийнято рішення про жорсткіше дотримання встановлених організацією квот на видобуток нафти.

У процесі зменшення імпорту США ОПЕК може почати «цінову війну», вважають у Commerzbank AG. Так, у вересні видобуток учасників ОПЕК виріс до 30 мільйонів барелів на день.

Як відомо, Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер, 1 жовтня знизила ціни на нафту. А це свідчить про те, що вона готова опускати ціни, аби не здавати позиції на ринку, вважають у Commerzbank. Саме на країни ОПЕК припадає понад 40% світових запасів нафти.


Читайте також:
«Газпром» на 15 років звільнили від податків
Чистий прибуток «Газпрому» впав майже у 13 разів
Нафта в світі все більше дешевшає
Підписатися:

Коментарі