• Лавров отримав оцінку «чотири Піноккіо» за версією Washington Post

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    П'ятниця, 19 грудня 2014 року
Авторитетне американське видання The Washington Post впіймала голову МЗС Росії на брехні про те, що 80% членів парламенту США ніколи не виїжджали за кордон, повідомляє «Українська правда». 

«Конгрес — дуже специфічна група людей, більше 80% із яких ніколи не залишали межі США, вони живуть у своєму власному світі, тому я не здивований їхньою русофобією, яка зараз проявляється в Конгресі», — сказав Лавров 16 грудня в інтерв'ю каналу France 24.

Видання повідомляє, що ця заява була поширена багатьма світовими ЗМІ.

Проте виявилося, що це — брехня.

The Washington Post перевірила інформацію про подорожі членів Конгресу, яка є доступною в інтернеті (члени американського парламенту мусять звітувати про всі свої як внутрішні, так і зарубіжні подорожі) за 2013 рік, а також зробила запит до спеціалізованої організації LegiStorm, яка здійснює контроль витрат і подорожей конгресменів.

Виявилося, що з 1 січня 2000 року до 17 грудня 2014 року за межі США у робочих справах виїжджали 453 члени Конгресу, тобто 84% його складу. Серед них 13 конгресменів відвідували Росію.

Видання зазначає, що аналіз міг бути неповним і загальна кількість конгресменів, що виїжджали за межі США, була ще більшою.

Разом із тим, The Washington Post не враховувала приватні подорожі законодавців за кордон.

Російське МЗС відмовилося відповідати на запит газети.

Отже, твердження Лаврова було спростовано з точністю до навпаки, за що The Washington Post присудило йому традиційну оцінку брехні на рівні чотирьох Піноккіо або, подавши на своєму сайті адаптований для росіян варіант назви — «Chetyre Buratino».


Читайте також:
В московському банку зняли мільйон доларів за підробленими документами
Російський поет, якого судять за підтримку України, написав вірша про Бандеру
Затриманих у Сербії активістів Фалуньгун відпустили
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...