ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Внаслідок нових сутичок в Єгипті загинуло півсотні людей

Велика Епоха
Щонайменше 51 чоловік загинув в єгипетських містах у результаті зіткнень прихильників поваленого президента Мохаммеда Мурсі з поліцією в неділю, 6 жовтня. Ще 80 були поранені, повідомляє Reuters.

Фото: Mohammed Elshamy/Anadolu Agency/Getty Images
Фото: Mohammed Elshamy/Anadolu Agency/Getty Images
Тисячі противників і прихильників поваленого глави країни вийшли на вулиці у святковий день, присвячений 40-річчю арабсько-ізраїльського конфлікту 1973 року.

Альянс братів-мусульман Мурсі вимагав відставки глави військового відомства Абделя Фаттаха ас-Сісі, якого багато хто бачить наступним президентом Єгипту. Прихильники Мурсі скандували: «генерал Сісі ― вбивця», «Переворот ― теракт».

Щоб зупинити протестуючих, які намагалися прорватися на площу Тахрір, сили безпеки застосували сльозогінний газ. У районі Докки військові стріляли в натовп дробом і бойовими патронами. А ті, у свою чергу, кидали у поліцейських і солдатів каміння.

Вуличні бої йшли кілька годин. В результаті військовим вдалося затримати 423 демонстранта.

Напередодні святкової церемонії влада Єгипту попередили народ, що будь-який учасник акцій протесту під час святкувань буде розцінений як іноземний агент.

Нагадаємо, в даний час Мурсі і його оточення з числа лідерів «Братів-мусульман» зарештовані і скоро постануть перед судом. Незважаючи на це, їхні прихильники продовжують виходити на вулиці на знак протесту. Вони вважають, що Мурсі скинули в результаті військового перевороту.