ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українці збирають зерно для короваю, щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору

Велика Епоха
Представники молодіжних громадських організацій сьогодні вийшли на вулиці Києва з акцією, щоб зібрати зерно для випікання символічного короваю на пам'ять жертв Голодомору.

Олександр Ярмола на акції. Фото: cdvr.org.ua
Олександр Ярмола на акції. Фото: cdvr.org.ua
В акції взяли участь співаки Олександр Ярмола з гурту «Гайдамаки», Вадим Красноокий з гурту «Mad Heads XL», Галина та Леся Тельнюк з гурту «Сестри Тельнюк», а також письменники брати Капранови.

Активісти закликали киян допомогти зберегти історичну пам'ять про голодні події 1932―1933 років. Учасники акції також пропонували перехожим зробити грошові пожертвування, які підуть на придбання лампад і свічок. Їх запалять 24 листопада біля пам'ятних знаків жертвам геноциду.

Жертводавці наповнювали величезні прозорі колби зернами пшениці і гривнею. Із зібраного зерна ініціатори дійства спечуть коровай, щоб ушанувати пам’ять жертв Голодомору. 24 листопада хліб розріжуть на шматочки і роздадуть усім учасниками траурних заходів, повідомляє сайт ЦДВР.

Аналогічні акції сьогодні проходять і в інших областях України: в Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Чернівцях, Черкасах, Луцьку, Дніпропетровську, Сумах і в Харкові.

Нагадаємо, День пам'яті 10 мільйонів жертв Голодомору 1932―1933 років відзначається по всій Україні щорічно в останню суботу листопада. У цьому році пам'ятна подія буде присвячена добровольцям, які рятували співвітчизників від голодної смерті.