• Суддів, що не хотіли забороняти КПУ, підозрюють у підігруванні комуністам

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Субота, 21 лютого 2015 року
Міністерство юстиції звернулось до Вищої кваліфікаційної комісії, щоб перевірити суддів, які взяли самовідвід у справі про заборону КПУ — у відомстві з’явились підозри, що суд підігрує представникам компартії.

«18 лютого цього року суддя Кузьменко, який розглядав справу щодо заборони КПУ, оголосив самовідвід, крім того, він оголосив самовідвід всього складу Окружного адмінсуду Києва. З цього приводу озвучу офіційну позицію Міністерства юстиції: є підозри, що суд умисно затягує розгляд справи та підігрує одній із сторін у справі, а саме — відповідачеві КПУ», — цитує «Укрінформ» слова міністра юстиції Павла Петренка.

Крім того, голова відомства зазначив, що самовідвід усіх суддів є неправомірним, оскільки чинний процесуальний кодекс не передбачає колективного самовідводу суддів у цьому випадку.

Відтепер щодо суддів проводитиметься перевірка, яку здійснюватиме Вища кваліфікаційна комісія суддів, і представникам Феміди загрожує звільнення із займаних посад. «Відповідні подання підготовлені і направлені», — сказав Павло Петренко.

«Це безпрецедентний випадок в історії української судової системи, коли весь склад суду у такий брутальний спосіб відмовляється від вчинення правосуддя», — говорить він.

Крім того, повідомляється, що Міністерство юстиції звернулось до Київського окружного адмінсуду, щоб справа про заборону КПУ була розглянута у визначені законом терміни.


Читайте також:
Комунізм — що це в дійсності: Дев'ять коментарів про комуністичну партію
Як українці можуть потрапити на засідання ВР?
Мін'юст: Судді підлягають особливій люстрації

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...