• Як в Україні вшановують пам'ять Небесної сотні

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 18 лютого 2015 року
З 18 до 22 лютого в різних українських місцях вшанують пам’ять загиблих активістів Майдану.

За повідомленням колишнього міністра культури, а нині — голови оргкомітету з підготовки і вшанування пам’ятних дат Революції Гідності Євгена Нищука, в заходах візьмуть участь члені сімей загиблих, інші активісти, представники влади, церкви тощо, повідомляє «Сегодня».

Київ


Основна частина заходів почнеться 20 лютого о 18.30 — у цей час почнеться передзвін київських церков. Одночасно з цим під бій дзвонів зазвучать клаксони учасників Автомайдану.

На Майдані Незалежності встановлять сцену. Буде оголошено про хвилину мовчання для вшанування пам’яті про загиблих. Запрацює інсталяція «Промені Гідності» — на кожному місці, де загинув активіст, буде запалений прожектор. Промені світитимуть в небо.

21 лютого запрацює виставка, на якій, за інформацією Міноборони, буде представлена військова техніка, озброєння та амуніція, яка використовувалась російськими військами та бойовиками в зоні АТО.

22 лютого о 13.00 на Європейській площі пройде хода «Миру та Гідності».

Харків


В Харкові через близькість до місця бойових дій та можливі диверсії масштабних заходів місцева влада не планує. Харківські активісти збираються вшанувати пам’ять загиблих 20 лютого о 18.00 біля пам’ятника Т.Г.Шевченка. Кажуть, що запалять лампадки, опустять знамена та заспівають гімн.

Львів


Львівська влада та активісти розробляли план заходів спільно. Вирішили 19 лютого вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні ходою під назвою «Ми збережемо Віру», в ході якої студенти прикрасять пам’ятник Т.Г.Шевченка власноруч створеними маками. У п’ятницю 20 лютого там же, біля пам’ятника, пройде акція «Свіча пам’яті», на якій учасники викладуть із лампадок тризуб.


Читайте також:
На Андріївському узвозі хочуть влаштувати новий сквер
На Запоріжжі стало ще менше пам'ятників Леніну
В кількох місцях Києва волонтери влаштують «благодійний» збір макулатури
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...