• В заказнику на Київщині можуть вирубати тисячі дерев

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Середа, 18 лютого 2015 року
В орнітологічному заказнику урочищі «В’язовому» на Київщині можуть вирубати тисячі дерев. Територія особлива тим, що вона є заповідною і на ній мешкає велика кількість птахів, в тому числі рідкісних.

Заказник розміщений у Бориспільському районі. Про вирубку на його території 4 тисяч дерев, що нібито запланована, пише «Українська правда» з посиланням на Олексія Василюка, заступника голови Національного екологічного центру.

За словами еколога, клопотання про це подав головний лісничий «Бориспільського лісгоспу» Анатолій Гусак — він попросив про санітарну вирубку 1400 кубометрів деревини на одній з нарад в Департаменті екології Київської облдержадміністрації.

Однак, як говорить голова екологічного центру Василюк, санітарної рубки урочище не потребує тому, що зайняте заболоченими лісами — в ньому не буває пожеж. Експерт стверджує, що вирубка дерев може бути пов’язана із тим, що на вільху є попит, вона використовується при виробленні фанери. Такої думки дотримуються і деякі інші екологи, які вже звернулись із проханням не погоджувати вирубку дерев до Департаменту екології Київської обласної адміністрації.

Позиція лісників урочища «В’язового» із цього питання невідома.

Загалом заказник був створений у 1988 році на місці розміщення великої колонії сірої чаплі з метою охорони цієї та інших птиць.


Читайте також:
Столичний власник землі сплатив 700 тисяч за вирубування дерев
В різних містах вшанують пам’ять Небесної Сотні
Українських курсантів випустять раніше
У Києві побільшало ломбардів
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...