• Китайський біженець шукає в Україні притулку і просить врятувати його мати від катувань у Китаї

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 4 липня 2011 року

Китаєць, що проживає в Києві на прізвище Лі (псевдонім), який шукає в Україні політичного притулку звернувся до редакції The Epoch Times Україна. Він розповів свою історію і просить допомогти врятувати його мати Лі Юйшу, яка зараз піддається тортурам у жіночій в'язниці міста Харбіна провінції Хейлунцзян.

Лі приїхав в Україну в кінці 2005 року, щоб шукати притулку, оскільки, він, як і його мати, є послідовником духовно-медитативної практики Фалуньгун. Відомо, що цей рух заборонений у Китаї правлячою партією з 1999 року і піддається масовим репресіям поряд з тибетцями, християнами та іншими духовними групами. 

Однак Міграційна служба України відмовилася розглядати прохання Лі, стверджуючи, що у нього немає підстав просити притулку, і на батьківщині йому нічого не загрожує.

У відповідь на відмову Міграційної служби Лі подав позовну заяву до Адміністративного суду Києва в лютому 2010 року, і той, розглядаючи справу трохи більше року, визнав рішення Міграційної служби незаконним, і зобов'язав останню прийняти документи громадянина Китаю на розгляд. 

У даний час позов Лі перебуває в стадії розгляду. Як вважає його адвокат, дії органів міграційної служби пояснюються документами з МЗС, які потрапили до повіреного позивача. У них, зокрема, вказано на те, що надання притулку послідовникам Фалуньгун є вкрай небажаним, оскільки це створить для КНР дуже небезпечний прецедент і призведе до погіршення двосторонніх відносин.

«Проте, насправді, цей прецедент з'явився багато років тому. Відомо, що з початку репресій китайським послідовникам Фалуньгун надають такий статус Канада, США, Німеччина, Чехія, Австралія та інші країни. А що стосується теми двосторонніх відносин з КНР, то у тій же Німеччині і США ці відносини ще більше розвинені, але вони не торгують правами людини і людським життям», – прокоментував представник Лі.

Днями китайський біженець в Україні отримав сумну звістку з Китаю від своїх родичів, що його мати піддається суворим тортурам у жіночій в'язниці міста Харбіна провінції Хейлунцзян. На знак протесту проти переслідування і тортур Лі Юйшу оголосила голодування, і зараз її здоров'я в критичному стані.

Останній раз Лі дзвонив своїй матері до в'язниці у вересні 2009 року, але її не покликали до телефону. В інтерв'ю телеканалу NTD він сказав: «Я дуже хочу повернутися в Китай, побачитися з мамою, але, на жаль, це неможливо. Якщо я туди повернуся, то мене теж можуть посадити до в'язниці і піддати жорстоким тортурам».

Як ми знаємо, 20 червня Україна і Китай підписали ряд договорів і контрактів на суму $3,5 млрд., один з них передбачає «повагу обраного шляху розвитку кожної з держав». Чи підтримає український уряд репресивну політику Китаю, покаже час. А поки залишається сподіватися на те, що хоча б Лі зможе уникнути сумної долі своєї матері і не буде відданий в руки китайських катів.

Подробиці про фізичні і психологічні тортури Лі Юйшу

Згідно з інформацією вебсайту Minghui.org і ClearWisdom.net, після початку репресій в 1999 році, Лі Юйшу (1950 р.н.) була незаконно засуджена на один рік виправно-трудового табору і пізніше на 12 років тюремного ув'язнення в жіночій в'язниці Хейлунцзян у Харбіні.

За незаперечними даними, за час, проведений у в'язниці, стару жінку систематично піддавали тортурам, таким як підвішуванню в наручниках на тривалий час, позбавлення сну, побоям, насильницькому годуванню часниковою настоянкою, водою навпіл з сіллю, перцевим розчином. Також жертву укладали в карцер на 40 днів, заковували у незручному положенні руки та ноги, піддавали «промиванню мізків», тикали зубочистками в повіки, кололи голками, тягнули за вуха, били по обличчю, вводили ін'єкції невідомих препаратів (зі слів ув'язнених їй вводили транквілізатор діазепам «Валіум») та ін.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...