• The Wall Street Journal. 100 днів Януковича - дрейф у бік Москви

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 10 червня 2010 року
Ч Через 100 днів після президентських виборів 2010 року над Україною витають дві примари - лихий дух воскреслого авторитаризму і неспокійний привид російської імперської мрії, пишуть у своїй статті для The Wall Street Journal кореспондент "Голосу Америки" Мирослава Гонгадзе і віце-президент National Endowment for Democracy Надя Дюк.

"Мільйони українських патріотів з похмурими передчуттями спостерігали за тим, як російські солдати крокували по київському Майдану - серці Помаранчевої революції - на святкуванні перемоги СРСР у Другій світовій війні", - стверджують автори. Севастополь відданий під базу російського флоту до 2042 року. "Кремлівські лідери мало не щотижня зустрічаються з чиновниками уряду Януковича, наче Україна - нещодавно анексована провінція Росії", - йдеться в статті. Тим часом за Януковича голосувала лише половина електорату, зауважують автори. Завершення нинішньої ситуації може на багато років наперед визначити майбутнє Європи.

Януковича тепло вітали в Брюсселі та Вашингтоні, однак він підтримав заперечення Росією факту Голодомору, продовжив оренду бази в Севастополі, відклав на невизначений термін вибори до місцевих органів влади і скасував комісію зі свободи слова, його уряд скасував обов'язкові іспити з української мови у вишах та обговорював ідею відмови від обов'язкового українського дубляжу іноземних фільмів.

Це спроби понизити статус державної мови України і національної ідентичності, яка утверджується, на користь російськомовної культури, більш поблажливої до авторитаризму, вважають автори. Наступною жертвою стала свобода української преси - головне досягнення Помаранчевої революції, мовиться в статті. Захід мав би побоюватися того, що Росія примусить Україну до об'єднання стратегічних галузей.

На думку Гонгадзе і Дюк, ще не все втрачено, але українським демократичним силам потрібно допомогти. "Фінансова допомога міжнародних інститутів, таких як МВФ, та угоди про свободу торгівлі з ЄС мають здійснюватися тільки за умови, що новий уряд пообіцяє провести серйозні соціально-економічні реформи, встановити верховенство закону і гарантувати свободу слова". Підтримка української демократії - також найкращий спосіб просування демократії в Росії, додають автори.

Переклад InoPressa

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...