• Українська свіча пам'яті про Голодомор обійде планету. Фото

  • Понеділок, 21 червня 2010 року

У Києві, 19 червня, стартувала міжнародна кампанія «Не дамо згасити свічу пам'яті». Біля Меморіалу Голодомору вшанувати пам'ять загиблих від голоду людей зібралися сотні чоловік.

Акція пам'яті об'єднала представників різних конфесій, політичних сил і звичайних громадян. Її мета - пом'янути жертв Голодомору 1932-33 років і не допустити замовчування інформації про справжніх організаторів злочину, його наслідки та причини.

За словами голови Українського інституту національної пам'яті Ігоря Юхновського, на території України голодом до смерті були замучені 3 мільйони 360 тисяч чоловік. «Весь той жах може повторитися, така властивість історії. Але якщо ми щиро будемо бажати, будемо намагатися усвідомити цю страшну біду, злочин, то з Божою допомогою вдасться запобігти такі речі в Україні та в будь-якій іншій країні світу», - сказав він.

За задумом організаторів заходу, свічи пам'яті розійдуться містами України і світу. Зокрема, вони побувають у Росії, Вірменії, Німеччини, Польщі - всього в 32 країнах, а також в резиденціях Європарламенту та Організації Об'єднаних Націй.

У День пам'яті жертв Голодомору в листопаді 2010 року, вогонь пам'яті повернеться до Меморіалу в Києві.

Слід зазначити, що у відношенні до визначення Голодомору в Україні 1932-33 рр. думки в суспільстві розділилися.

Так, у Печерському районному суді Києва намічено слухання на 29 червня за судовим позовом громадянина України Василя Волосюк до Президента України Віктора Януковича, у зв'язку з запереченням їм Голодомору 1932-1933 років, як геноциду Українського народу.

Раніше, у квітні поточного року, виступаючи на сесії ПАРЄ в Страсбурзі, нинішній Президент заявив, що не вважає Голодомор актом геноциду по відношенню до українського народу, оскільки трагедія торкнулася всіх народів колишнього СРСР. «Це була трагедія, загальна трагедія народів, які колись входили до Радянського Союзу», - зазначив Віктор Янукович.

Через місяць після даної заяви глави держави, депутат Верховної Ради Василь Кисельов запропонував парламенту вилучити законодавче поняття «геноцид» і визнати Голодомор 1932-1933 років «злочином тоталітарного режиму, трагедією українського народу». Незабаром парламентарій Юрій Кармазін вніс законопроект про визначення Голодомору 1932-33 років - «геноцидом Українського народу - злочином Всесоюзної комуністичної партії (б) та її філіалу – Комуністичної партії (б) України проти Українського народу».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...