• Брюссель обіцяє план безвізового режиму

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Четвер, 10 червня 2010 року
Європейська комісія підтвердила, що до жовтня готова розробити план дій щодо запровадження безвізового режиму з Україною. Про це повідомили напередодні після міністерського засідання Україна-ЄС з питань юстиції, свободи та безпеки.

Україна домагається безвізового режиму з ЄС ще з 2005-го року. Саме тоді президент Віктор Ющенко схвалив скасування візового режиму для громадян Євросоюзу, сподіваючись на швидку аналогічну відповідь. Однак, спочатку Європа тривалий час не була готова дати таку відповідь з політичних причин.

Зараз, коли політична згода замерехтіла на обрії, постають технічні питання.

План дій як документ, був видуманий спеціально для України, щоб відокремити його від дорожніх карт, що були надані країнам Балкан. Хоча, по-суті, документи матимуть схожий зміст, однак у зміні назви для України, яка до сьогодні не має перспективи членства в ЄС, нібито підкреслюється її спеціальний статус.

Процес підготовки плану дій такий: Спочатку Єврокомісія надішле спеціальну анкету із запитаннями щодо стану справ. А вже потім, на підставі відповідей українського уряду підготує і сам документ.

Конкретні терміни окремих етапів роботи на сьогодні поки не встановлені.

За словами міністра юстиції України Олександра Лавриновича, план дій має бути погоджено до саміту Україна-ЄС:

"Було чітко висловлено, що вони зі свого боку зроблять так, щоб до саміту Україна-ЄС був готовий абсолютно чіткий, погоджений план дій. Тому, якщо говорити про те, що це має відбутися десь в жовтні, очевидно, що не пізніше початку вересня, це вже кінцевий строк, має бути вже погоджений план дій."

Пан Лавринович задоволений, що Єврокомісія обрала саме такий шлях підготовки документу. За його словами, якби кожна зі сторін представляла свій план дій, а потім би погоджувала окремі положення, це зайняло б набагато більше часу. Разом з тим міністр зазначив, що і до розробки документу, не збирається сидіти без діла:

"Зрештою, у нас є повне розуміння в цьому напрямку. Що нам необхідно із законодавчих актів. Можливо, цей перелік буде розширюватися після роботи Єврокомісії над запитальником. Але я впевнений, що, маючи розуміння і близькість політичних позицій щодо необхідності європейської інтеграції і бажання безвізового режиму, і в коаліції, і в опозиції, ми повинні мати швидкий і плідний процес в парламенті."

Пан Лавринович також заявив, що Україна технічно і технологічно готова до запровадження біометричних паспортів. Питання, за його словами, лише в часі, а також у визначенні того, хто оплачуватиме їхнє виготовлення.

Утім, під час остаточного схвалення рішення Європа керуватиметься не лише технікою справи, але й політикою.

За словами оглядачів, навряд чи у ЄС, після напливу іммігрантів зі Східної Європи, зокрема, Польщі, підтримають ідею скасування віз для громадян України.

Наприкінці травня Єврокомісія пообіцяла скасувати візи для Албанії та Боснії-Герцеговини, у разі як вони виконають низку вимог. Рішення має, однак, затвердити Європейський парламенті і Рада ЄС. Очікується, що це вирішиться восени.

Водночас Росії ЄС сказав, що для запровадження безвізового режиму ще потрібно багато років.

 
Джерело: B B C
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...