• ЄС не підпише угоду про асоціацію з Україною

  • Андрій Волков | Велика Епоха
    Середа, 7 жовтня 2009 року
Угода про асоціацію між Україною і Євросоюзом не буде підписана в цьому році. Про це заявив заступник комісара Єврокомісії із зовнішньополітичних питань Хьюг Мінгареллі на брифінгу в Києві після закінчення 13 раунду переговорів між Україною та ЄС.

«Поки ми не досягнемо згоди по всіх частинах, за всіма компонентами, ми не зможемо підписати цю угоду», - наголосив Мінгареллі.

«Ми не ставимо перед собою мету завершення переговорів. Ми ставимо за мету завершення переговорів про підписання угоди, яка дійсно буде визначати якісний крок у відносинах між Україною і ЄС », - додав представник Єврокомісії.

Тим часом Мінгареллі сказав, що найближчим часом ЄС планує підписати з українською стороною угоду у сфері авіації, а також певні документи про приєднання України до енергетичного співтовариства.

Причина непідписання угоди з боку ЄС,на думку європейських чиновників у тому, що в рамках цього документа повинен бути підписаний договір про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Однак він досі офіційно не підписаний.

Раніше вищі керівники України заявляли, що угода про асоціацію між Україною та ЄС буде підписана в грудні цього року. Зокрема, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко зазначила: «Для України важливо підписати цю угоду про асоціацію до президентських виборів. Тому, що це буде потужним консолідуючим фактором для всіх проєвропейських сил в Україні».

У свою чергу Президент України Віктор Ющенко допускає підписання окремих угод про асоціацію та ЗВТ. Глава держави пояснив: «Тут немає політики, політичних розбіжностей - це колосальне технічне питання. Тому ми зону вільної торгівлі трохи виносимо за рамки асоціації, щоб у жовтні було видно подальшу логіку, куди рухатися».

Найбільш проблемним у договорі про ЗВТ є розділ, присвячений уніфікації фітосанітарних норм, серед яких, наприклад, умови забою худоби (в Україні вони не такі гуманні, як у Європі), процентний вміст бактерій у літрі молока, розміри кліток для утримання птиці, повідомляє www.kommersant.ua. Такі розбіжності, на думку ЄС, роблять неможливим підписання договору про ЗВТ у цьому році.

Раніше Брюссель заявляв про свої плани підписати угоду про зону вільної торгівлі з Україною до кінця поточного року.

Посол Швеції в Україні Стефан Гуллгрен зазначив, що без попереднього укладення такого договору не може бути підписаний договір про асоціацію, оскільки в такому випадку він не буде мати реального наповнення.

Нагадаємо, Україна і ЄС почали переговори про нову базову угоду в березні 2007.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...