• Україна та Білорусь підписали низку двосторонніх документів

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Субота, 13 червня 2009 року
Україна та Білорусь підписали низку документів, спрямованих на поглиблення співпраці. Підписання відбулося в ході зустрічі прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з прем’єр-міністром Білорусі Сергієм Сидорським, який перебуває з робочим візитом в Києві.

Так, глави урядів двох країн підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Республіки Білорусь про безвізові поїздки громадян.

Крім того, Україна та Білорусь підписали спільний Договір про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання; Рамкову міжурядову угоду про співробітництво у сфері дослідження використання космічного простору у мирних цілях; Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Міністерством закордонних справ Білорусі у сфері застосування спеціальних захисних антидемпінгових та компенсаційних заходів у взаємній торгівлі; а також міжурядову Угоду про умови постачання в Україну шин пневматичних, гумових, нових для легкових автомобілів.

Як відзначила прем’єр-міністр України, підписані документи знімакють обмеження та встановлюють нові параметри перебування громадян України та Білорусі на території двох держав. За її словами, також досягнуто домовленостей про зняття усіх обмежень в економічній сфері. Глава українського уряду зауважила, що відкриваються нові перспективи співробітництва у космічній сфері: «У нас є взаємовигідні проети і є напрямки для співпраці, які можуть створити принципово нові рішення для світу, у тому числі з зондування Землі».

За словами Юлії Тимошенко, з сьогоднішнього дня Україна розпочинає здійснювати поставки електроенергії до Білорусі. Вона додала, що країни мають усі можливості й для співробітництва у нафтопереробній сфері: «Україна може бути транспортною країною, яка поставить необхідні обсяги нафти для Білорусі».

Прем’єр-міністр України повідомила, що сторони також обговорили питання щодо якнайшвидшого завершення усіх процедур з демаркації та делімітації кордонів.
 
Підписатися:

Коментарі