• Трійка ЄС-Україна затвердить амбітний порядок денний майбутніх відносин

  • Четвер, 5 лютого 2009 року
5 лютого 2009 року Комісар ЄС з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер візьме участь у зустрічі Трійки ЄС- Україна на рівні міністрів закордонних справ у Празі. Українська сторона буде представлена міністром закордонних справ Володимиром Огризком.

Зустріч Трійки буде присвячена низці двосторонніх питань та спільні проблемні питання, зокрема розвиткові регіону, Східному партнерству, стану переговорів щодо Угоди про асоціацію, а також питанням енергетики.

«Це важлива нагода обговорити питаннязовнішньої політики та переглянути відносини між Україною та ЄС у світлі нещодавніх подій, зокрема глобальної фінансової кризи, газової суперечки, а також прогресу, досягнутого у переговорах щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Україна має докласти більше зусиль у політичних та економічних реформах ¾ надто багато часу втрачено внаслідок внутрішніх проблем. Водночас, я з нетерпінням чекаю на те, щоб надати нашим українським партнерам більше інформації про плани Східного партнерства, яке дозволить надалі поглиблювати наші двосторонні відносини та збільшити обміни з широкого кола питань між країнами в нашому Східному сусідстві. Я сподіваюсь, що Україна отримає користь від можливостей, запропонованих цією ініціативою, та стане активним членом Східного партнерства, як тільки воно почне функціонувати», ¾ сказала Комісар Беніта Ферреро-Вальднер напередодні зустрічі.

Комісар ЄС також додала: «Майбутня міжнародна інвестиційна конференція, присвячена оновленню та модернізації української газотранспортної системи, яку спільно проводитимуть Україна та Єврокомісія, є доказом нашого прагнення допомогти Україні бути надійним партнером у галузі транзиту енергоресурсів».

Нагадаємо, що Європейський Союз проводить регулярні консультації з українськими партнерами відповідно до Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС 1998 року.

ЄС та Україна зараз ведуть переговори щодо Угоди про асоціацію, яка має прийти на зміну вищезгаданій Угоді про партнерство і співробітництво. Нова Угода покликана зміцнити політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з ЄС. Ця амбітна Угода буде стосуватись всіх сфер політичної, економічної та галузевої співпраці, в тому числі встановлення глибокої та комплексної зони вільної торгівлі.

Українська газотранспортна мережа зараз потребує переобладнання та модернізації. Дослідження, профінансоване ЄС, показало, що для підтримки поточного об’єму транспортування газу необхідно інвестувати близько 2,5 млрд. євро від сьогодні до 2013 року.

23 березня в Брюсселі Єврокомісія та уряд України спільно проведуть міжнародну інвестиційну конференцію. Конференція матиме на меті залучити міжнародні інвестиції в систему для забезпечення ефективності, надійності та прозорості української газотранспортної інфраструктури, як для газопостачання всередині України , так і для міжнародного транзиту.

Міністри закордонних справ ЄС обговорять пропозицію щодо Східного партнерства на своїй зустрічі в лютому. В березні Європейська Рада затвердить Східне партнерство, перед початком його функціонування на саміті навесні 2009 року.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...