• Потримані авто в Україні продають дорожче за нові

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 22 лютого 2015 року
Як це не дивовижно, а ціни на вживані автомобілі перевищили ціни на нові, повідомляє AUTO-Consulting.

Причина парадокса криється в тому, що продавці вживаних авто виставляють на них цінники у доларах, які не в змозі скоригувати до економічно обґрунтованого рівня. За старе авто, за яке рік тому просили $10 тисяч (що було рівнозначно 80 тисячам гривень), просять стільки ж і нині. Але в теперішніх економічних реаліях це вже 260 тисяч гривень. Як результат, ціни на старі машини наздоганяють і навіть переганяють ціни на нові авто.

Наприклад, за ЗАЗ Lanos седан 2013 року, у доброму стані, з «механікою», електропакетом, кондиціонером і ГБО на ринку просять $9 тисяч. Ще півроку тому це було рівнозначно 100 тисячам гривень, а тепер, за курсу 26 гривень за долар, вартість ненової машини становить 234 тисяч гривень.

За новий же ЗАЗ Lanos седан у подібній комплектації (за винятком ГБО) в салоні зараз просять 220 тисяч гривень, додати ГБО обійдеться у 14—15 тисяч гривень. Однак продавці вживаних машин твердо тримають ціни, погоджуючись лише на незначний торг.

Парадоксальне становище, що виникло на ринку, рано чи пізно має вирішитися, стверджують експерти. Існує лише два можливих варіанти розвитку подій — зміни ціноутворення на ринку вживаних авто, або на ринку нових машин ціни піднімуться ще вище.

Нині ж ціни на вживані авто завищені приблизно на 40% — як у гривнях, так і в доларах, пише видання.


Читайте також:
Про що слід пам'ятати водіям узимку?
До Туркменістану не пропускають чорні авто?
Кращі авто за ціною до 18 тисяч доларів: ТОП-10
Підписатися:

Коментарі