• Про що слід пам'ятати водіям узимку?

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Середа, 18 лютого 2015 року
Користуючись автомобілем взимку, слід пам'ятати про деякі компоненти, що є особливо чутливими до погодних умов, пише «Сегодня».

. Шини. Само собою, перше, що вам потрібно зробити — це обов'язково встановити зимові шини. Зимові шини відмінні від літніх і всесезонних, по-перше, малюнком протектора, який більш пристосований для їзди сніжними дорогами, по-друге, складом гуми — вона зберігає еластичність навіть за сильних морозів.

2. Якщо ви їздите на машині розчищеними міськими дорогами, користуйтеся фрикційними (нешипованими) шинами. Під час їзди по льоду і снігу — ошипованими. Але не забувайте, що на сухому чи мокрому асфальті гальмівний шлях авто, взутого у шиповані шини, зростає.

3. Пильнуйте за тиском у шинах. За зниженого чи підвищеного тиску протектор не може працювати ефективно. Особливо стежте за тиском під час найбільших перепадів температур. Під час цього враховуйте, що ваш аматорський манометр на морозі може показувати невірну інформацію.

4. Користуйтеся всесезонною моторною олією, що має маркування не нижче за 15W. Така олія зберігає в'язкість за температур аж до -15°C. У 30-градусні морози застосовуйте олію з індексами 5W або 0W.

5. Якщо вік вашого акумулятора великий — краще замініть його, адже на морозі його параметри погіршуються ще швидше. Гарним способом збереження заряду може бути зберігання акумулятора у теплому приміщенні. Частіше заряджайте батарею зарядним пристроєм. Робіть це один чи два рази на тиждень.

6. Перед запуском стартера двигуна дайте акумулятору прогрітися, на півхвилини ввімкнувши ближнє світло.

7. Необхідно, щоб охолоджувальна рідина (тосол чи антифриз) мала запас морозостійкості, але більша концентрація антифризу погано позначиться на гумових шлангах системи охолодження. Замініть рідину, якщо у теплий сезон ви часто доливали воду, інакше вам забезпечені тріщини у голівці блоку циліндрів.

8. По можливості не заносьте зі взуттям сніг всередину салону. Сніг випарується, й утворена волога викличе запрівання вікон. Якщо цього уникнути не вийшло, вимкніть режим рециркуляції повітря у салоні. Сухіше вуличне повітря дозволить уникнути конденсації. Крім того, можете ввімкнути кондиціонер, якщо ваше авто ним оснащено.

9. Не нехтуйте обробляти стекла аерозолем проти запрівання.

10. По можливості завжди тримайте бензобак щонайменше наполовину заповненим. Завдяки цьому вас не турбуватимуть проблеми, пов'язані з конденсацією вологи і її подальшим замерзанням у паливоводі.


Читайте також:
До Туркменістану не пропускають чорні авто?
Кращі авто за ціною до 18 тисяч доларів: ТОП-10
Графенові акумулятори — переворот у сфері автомобілебудування
Підписатися:

Коментарі