• До Туркменістану не пропускають чорні авто?

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 1 лютого 2015 року
У Туркменістані тепер нібито заборонено ввезення чорних автомобілів. Із середини січня відомо вже про три випадки, коли туркменські митники не пропустили через кордон машини чорного кольору, які ввозять підприємці.

Це авто марки Lexus RX330 і дві машини марки Toyota Corolla, які були придбані у Дубаї. Їхні власники вже понад два тижні не можуть розмитнити свої авто.

Митники ніяк не коментують свої дії. «Купуйте машини білого кольору, білий колір приносить удачу!» — кажуть вони.

«Ми не перший рік займаємося цим бізнесом — привозимо авто з Дубаї та Німеччини, — каже один із підприємців, який не може отримати свою машину. — Щороку вони щось забороняють — авто із двигуном об'ємом понад 3,5 літрів, авто із затемненим склом, авто преміум-класу, авто старіші за один рік і т.д. і т.п. Тепер от чорні не можна!»

Крім того, служба дорожнього нагляду принаймні у столиці Туркменістану Ашхабаді тимчасово припинила проводити техогляд машин чорного кольору.

Власники автомайстерень перебувають у передчутті прибутку. Фарбування авто в середньому обходиться у $2000. А якщо попит на цю послугу підскочить, то може вирости і ціна послуги.

У вересні минулого року, за рішенням президента Туркменістану, всі чиновники змінили чорні авто на білі Mercedes-Benz Е 300.


Читайте також:
Кращі авто за ціною до 18 тисяч доларів: ТОП-10
Графенові акумулятори — переворот у сфері автомобілебудування
Підписатися:

Коментарі