• У понеділок поблизу Землі пролетить великий астероїд

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 26 січня 2015 року
У понеділок 26 січня на близькій відстані від Землі пролетить великий астероїд. Проте зіткнення з ним планеті не загрожує, повідомляють у НАСА.

Незважаючи на те, що за космічними мірками його відстань до Землі буде дуже малою, він все ж не наблизиться до планети ближче за Місяць. Дистанція до небезпечного небесного гіганта становитиме 1,2 мільйони кілометрів, пише «Сегодня» з посиланням на НАСА.

Це дасть можливість науковцям простежити за астероїдом та дослідити це тіло — уточнити його швидкість обертання, форму, розмір, а також скласти карту його поверхні. За нинішніми даними науковців, діаметр астероїду під кодовою назвою 2004 BL86 становить близько 1,5 кілометра, а маса — 157 мільйонів тонн.

«В нинішній час ми майже нічого не знаємо про цей астероїд, тож обов’язково будуть сюрпризи», — говорить астрофізик Ланс Беннер із Лабораторії реактивного руху НАСА.

Астероїд 2004 BL86 був відкритий 30 січня 2004 року. Він належить до потенційно небезпечних астероїдів із так званої «аполлонової» групи навколоземних об’єктів, до якої належав і Челябінський метеорит.


Читайте також:
Астрономи побачили зародження системи, подібної до Сонячної
Виверження на Сонці: унікальне видовище
Яке місце найхолодніше у Всесвіті?
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...