• Астрономи побачили зародження системи, подібної до Сонячної

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 11 листопада 2014 року
Науковці з Університету Аризони знайшли кілька систем зірок, подібних до Сонця, в момент їхнього формування. За твердженням астрономів, їхня організація в нинішній час — один із найкращих прикладів того, як виглядала Сонячна система мільярди років тому, в момент свого формування.

Перша досліджувана зірка HD 95086 має два пилових пояси, подібні до поясу астероїдів та поясу Койпера Сонячної системи, і оточена великим пиловим гало, яке мають тільки молоді зоряні системи.

Інша — трохи старша HR 8799 із чотирма масивними планетами, що розташувались між двома пиловими поясами. Саме її називають збільшеною та молодою копією Сонячної системи.

У першій згадуваній системі — HD 95086 — знайдено поки що тільки одну планету, однак астрономи вважають, що там їх може бути більше. Ця зоряна система дозволяє визначити загальні риси під час формування зоряних систем та їхніх планет.

HD 95086 розміщується за 295 світлових років в сузір’ї Каріна, а HR 8799 — за 129 світлових років від Землі в сузір’ї Пегаса. Вік цих зірок становить від 10 до 90 мільйонів років.

«Ми вважаємо, що HD 95086 — це те, як, можливо, виглядала наша Сонячна система, коли їй було від 10 до 20 мільйонів років», — говорить автор дослідження Кейт Су.

«Такі системи, як HR 8799 та HD 95086 дають можливість спостерігати динамічні процеси, які відбувались дуже давно у нашій Сонячній системі», — каже співавтор дослідження Рену Малхотра. Науковець зауважує на тому, що стан, у якому перебувають такі зіркові системи, не є остаточним, і науковцям може пощастити побачити розвиток подій у них.

Результати дослідження були представлені на зустрічі Американського астрономічного товариства в Тусоні, штат Аризона, а також опубліковані на сайті Університету Аризони.


Читайте також:
У космосі виявили незвичайні кільця, пов’язані із зародженням планети
Вчені сфотографували мережу, що пронизує Всесвіт
Яке місце найхолодніше у Всесвіті?
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...