• Революція у фізиці: основою всього може бути теорія струн

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 23 грудня 2014 року
Припущення науковців з Університету Південної Каліфорнії може повністю змінити поняття, на яких побудована сучасна фізика.

На їхню думку, вчені недооцінюють важливість теорії струн, тоді як вона — або її розширений варіант, відомий як М-теорія, — може пояснювати всі процеси у Всесвіті.

Сміливе припущення висунули науковці Іцхак Барс та Дмитро Ричков. Замість того, щоб використовувати квантову механіку для перевірки теорії струн, вони вирішили за допомогою теорії струн підтвердити закони квантової механіки.

У своїй роботі Іцхак Барс і Дмитро Ричков описують теорію струн більш зрозумілою мовою, а квантові правила комутації (або принципи невизначеності) можна отримати із геометрії поєднання та розходження струн.

За їхнім припущенням, вся матерія складається не з точок, а із мікроскопічних струн. Такі струни можуть взаємодіяти одна з одною єдиним чином — шляхом поєднання і розходження.

Дослідження було опубліковане в журналі Physics Letters.

На сьогоднішній день немає універсальних законів для пояснення всіх фізичних взаємодій у Всесвіті. Тоді як для пояснення космічних явищ (так званий макрорівень) використовують механіку Ньютона, мікроскопічні явища пояснюють за допомогою квантової теорії поля.

Що цікаво, квантова механіка часто суперечить людським уявленням про фізичні об’єкти — наприклад, дозволяє частинкам бути у двох місцях одночасно. Теорія струн дозволяє існування додаткових просторів.

Оскільки було доведено, що закони квантової механіки чудово працюють для мікроскопічних об’єктів, але зовсім не справджуються на рівні великих тіл, науковці хочуть докопатись до більш фундаментальних правил — того, що може пояснити всі явища та процеси Всесвіту.

Головна складність полягає в тому, що експерименти із мікроскопічними об’єктами проводити вкрай складно — технічні можливості сучасних досліджень є обмеженими.


Читайте також:
Клітина являє собою всесвіт у мініатюрі — вчені
Геометрія, яку створила природа: фрактали
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...