• Дослідники помітили в атмосфері Сонця нові утворення

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Вівторок, 10 квітня 2012 року

Дослідники НАСА помітили в зовнішній частині атмосфери Сонця нові утворення, які вони назвали «корональними клітинами» — вони нагадують бульбашки зі світлими серцевинами і темними краями. Науковцям вдалось сфотографувати нові форми з різних боків. Попередні результати їх роботи були опубліковані он-лайн в The Astrophysical Journal 20 березня, а у пресі матеріал з’явиться 10 квітня.

Корональні клітини в сонячній короні — атмосфері зірки — не схожі на форми, які там були зафіксовані раніше, повідомляє НАСА. На поверхні Сонця бачили переважно темні плями корональних дір та яскраві петлі навколо них. Ніл Шилі, який відкрив корональні клітини, розказав про ці утворення: «Коли ви бачите їх з боку, вони схожі на полум’я. Коли ви дивитеся на них прямо, вони виглядають як клітини. І у нас був чудовий спосіб перевірити це, тому що ми могли дивитися на них зверху і збоку одночасно за допомогою SDO, STEREO-A і STEREO-B».

Корональні клітини вперше зафіксували за допомогою обсерваторії STEREO-B, а з обертанням Сонця їх стало можливим побачити з обсерваторій SDO та STEREO-A. Ці утворення представляють собою стовпи сонячної речовини, які розширяються догори, подібно величезним стовпам газу, помітили вчені.

Корональні клітини з’являються на межі корональних дір та яскравих контурів, на стику протилежно напрямлених магнітних полів. Дослідження цих клітин може дати науковцям зрозуміти, як змінюються магнітні поля по краях корональних дір та як вони впливають на викиди сонячної речовини з цих дір — сонячні вітри. А сонячні вітри є причиною виникнення на Землі магнітних бур.

Підписатися:

Коментарі