• Запущено супутник, який вивчатиме вітри на Сонці

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Четвер, 12 лютого 2015 року
Із космодрому на американському мисі Канаверал злетіла ракета Falcon 9. Вона виведе на орбіту дослідницький супутник DSCOVR, який вестиме спостереження за сонячними вітрами, що допоможе у прогнозуванні геомагнітних бур, повідомляє «РИА Новости».

Пуск супутника відбувся о 1:03 за київським часом із космодрому у штаті Каліфорнія. Ракета-носій Falcon 9 була розроблена приватною компанією SpaceX.

Спочатку запуск був запланований на минулу неділю, але його відклали спершу з технічних причин, а потім ще два рази через несприятливі погодні умови.

Супутник DSCOVR, який НАСА розробила спільно з Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), здійснюватиме спостереження за вітрами на Сонці. За словами його творців, отримана за його допомогою інформація дозволить зробити метеорологічні прогнози більш точними, поліпшити систему сповіщення про природні катаклізми. Це перший дослідницький супутник NOAA, який вивчатиме далекий космічний простір. За інформацією НАСА, DSCOVR працюватиме на орбіті на відстані близько 1,7 мільйона км від поверхні нашої планети.


Читайте також:
Дружина астронавта Армстронга знайшла в шафі речі, що побували на місяці
Чоловік, дивлячись у смартфон, не помітив кита
Ролик про віртуоза-лучника набрав понад 24 млн переглядів
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...