• Як у Криму ставляться до анексії півострова?

  • Євген Любарський | Велика Епоха
    Неділя, 8 лютого 2015 року
За результатами дослідження GfK Ukraine, 82% кримчан цілковито підтримують приєднання півострова до Російської Федерації, пише Insider.  Однак експерти пояснюють, що телефонне опитування може не представляти реальної картини.

11% респондентів сказали, що скоріше підтримують, 3% не визначилися з відповіддю і 4% сказали, що проти приєднання Криму до Росії. Згідно з опитуванням, серед тих, хто не підтримує приєднання півострова до Росії, понад половина дотримується думки, що анексія була не повністю законною і її потрібно провести у відповідності із міжнародними законами.

Що стосується добробуту населення, то 21% мешканців Криму вважають, що матеріальне становище в них за останній рік значно покращилося, 30% — що скоріше покращилося, а 35% — що їхні статки залишилося на колишньому рівні, у 13% вони погіршилися.

Опитування здійснювалося 16—22 січня 2015 року. Вибірка: 800 інтерв'ю з жителями Криму віком 18 років і старше, які проживають у містах із населенням понад 20 тисяч. Метод дослідження: CATI — телефонні інтерв'ю, дзвінки на стаціонарні номери, повідомляє Insider. Максимальна статистична похибка 3,5%.

Однак після опублікування новини соціолог Ірина Федець заявила, що дані цього опитування не можуть бути на 100% точними, оскільки респонденти могли боятися за свою безпеку, адже невизнання приєднання Криму до Росії за законами країни-окупанта вважається злочином. Також Федець зауважила, що політологи, які формували запитання, підійшли до формулювання варіантів відповідей некоректно.

«Серед варіантів відповіді на запитання, чому люди не підтримують окупацію Криму, нема такого елементарного варіанту, як те, що це просто незаконно», — написала соціолог у своєму фейсбуці.

Правозахисник Олександра Дворецька також висловила сумніви щодо цього опитування.

«Скажу як кримчанка. Щодня йдуть допити ФСБ. Людей звинувачують у тероризмі, екстремізмі… А тут не знаю, навіщо [видання] Insider таке публікує, але вчитайтеся — „Метод дослідження: CATI — телефонні інтерв’ю, дзвінки на стаціонарні номери“ — і ми вважаємо, що люди там скажуть усе як є, все як вони думають? Згадайте, хто зараз користується домашніми телефонами?» — каже вона.


Читайте також:

Проїзд в київському метро подорожчає до 10 лютого
Київські лікарі отримуватимуть зарплатню 12 тисяч гривень
Археологи знайшли на Поштовій площі цінні артефакти
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...