• Першого траншу від МВФ можна чекати у квітні

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 13 березня 2014 року

Після переговорів з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що Міжнародний валютний фонд зацікавлений надати Україні фінансову допомогу. Перший транш надійде вже у квітні 2014 року, повідомив міністр фінансів України Олександр Шлапак.

«Ми зацікавлені в тому, щоб допомогти Україні. У цьому зв'язку МВФ продовжить консультації зі своїми членами та міжнародними фінансовими партнерами, як найкращим чином надати допомогу Україні в критичний момент в її історії», ― зазначено в прес-релізі Лагард на сайті МВФ 12 березня.

За її словами, в Україні необхідно буде провести ряд необхідних заходів із «раціоналізації економічного управління», але при цьому захищаючи вразливі верстви населення. Прем'єр-міністр Яценюк запевнив їй, що українська сторона готова піти на всі умови МВФ.

У свою чергу, Олександр Шпак зазначив, що кошти від МВФ надійдуть до української казни одразу після рішення парламенту про секвестр держбюджету, щоб визначити, на яку суму парламенту України запропонувати скоротити поточні, капітальні та соціальні витрати. За словами міністра, прихований дефіцит бюджету становить близько 50 млрд грн.

Шпак підкреслив, що з метою економії вони збираються, в першу чергу, ліквідувати схеми вимивання коштів з держбюджету (держзакупівлі). Водночас, члени уряду будуть економити на собі. А при ефективному управлінні державними фінансами, вони за рахунок кредиту МВФ зможуть залучити до економіки країни близько $20 млрд.

Нагадаємо, місія МВФ працює в Києві з 4 березня і закінчить незалежну оцінку економічної ситуації в Україні 14 березня, після чого повідомить про результати Виконавчій Раді.


Читайте також:

«Велика сімка» пригрозила бойкотом Росії

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...