• Найдорожчий будинок у світі: розкішне життя не заборониш

  • Наталія Стрига | Велика Епоха
    Четвер, 2 лютого 2012 року
Якщо перенести на сучасне суспільство девіз Великої французької революції: «Свобода, рівність, братерство», то, мабуть, з тих часів свою цінність не втратило лише поняття свободи. Місце ж рівності і братерства зайняли марнославство і багатство.

Заможні люди не вважають за негоже хизуватися в суспільстві елементами розкоші. Речі класу «Luxury» стали обов'язковим атрибутом сучасних панів життя.

За будівництво найдорожчого будинку у світі взялася швейцарська компанія «exklusivHAUS».

За будівництво найдорожчого будинку у світі

взялася швейцарська компанія «exklusivHAUS».

Фото: Tranio.ru

Епатажний британський дизайнер Стюарт Хьюз працює над створенням унікальних і неймовірно дорогих речей. Починаючи від «iPhone» з рожевого золота, прикрашеного 500 діамантами ручної роботи, і закінчуючи розкішною яхтою з того ж таки дорогоцінного металу. А в минулому році Хьюз спільно з власником дизайнерського агентства «exklusivHAUS» Кевіном Хубером створив найдорожчий будинок у світі.

Найдорожчий будинок у світі побудований із золота і платини.

Найдорожчий будинок у світі побудований із золота і платини.

Фото: Tranio.ru

Вартість унікального будинку оцінюють як £7,5 млрд (або $12,2 млрд). На таку нечувану ціну вплинули дорогоцінні метали, які були щедро використані під час будівництва, а саме золото і платина загальною вагою двісті тонн! Найдорожчий будинок у світі розташований у Швейцарії, на березі мальовничого Цугського озера.

Із вікон найдорожчого будинку у світі відкривається чудова панорама на Цугське озеро.

Із вікон найдорожчого будинку у світі відкривається

чудова панорама на Цугське озеро.

Фото: Tranio.ru

Житлова площа маєтку становить 725 кв. м. На території найдорожчого будинку у світі розмістилася величезна тераса (388 кв. м), винні льохи, гараж та підвальне приміщення.

Підлога найдорожчого будинку у світі викладена плиткою зі справжніми кістками тиранозавра.

Підлога найдорожчого будинку у світі викладена

плиткою зі справжніми кістками тиранозавра.

Фото: Tranio.ru

Будівельні роботи тривали 5 років, по закінченню яких дизайнери можуть похвалитися не лише ультрамодним фасадом, а й екстраординарною внутрішньою оздобою. Так, наприклад, плитка для підлоги в будинку прикрашена останками тиранозавра рекса! Подумати тільки, цим кісткам виповнилося близько 65 млн років. Бар у найдорожчому будинку у світі оздоблений каменем із метеорита, що впав колись на Землю. Після вищесказаного стає ясно, чому замовник будинку вважає за необхідне залишатися анонімом.

Другий найдорожчий будинок у світі — Антілія.

Другий найдорожчий будинок у світі — Антілія.

Фото: Jhariani/en.wikipedia.org

Доречно сказати, що цей новий найдорожчий будинок у світі за вартістю «обскакав» попереднього рекордсмена разів у 12. Тепер вже другий у світі за вартістю будинок під назвою Антілія коштує «лише» $1 млрд і розташований у Мумбаї (Індія).

На відміну від невисокого швейцарського маєтку, Антілія височіє над прилеглими до неї нетрями на 27 поверхів. Стоянка автомобілів розрахована на 168 місць, хоча мешкає в будинку лише 6 чоловік. Крім того, у другому найдорожчому будинку у світі розмістилися висячі сади, кінотеатр, СПА-салон і майданчик для гелікоптерів.

Дивовижею маєтку є так звана «снігова кімната», яка всипана справжнім снігом навіть у найспекотнішу пору. Все це, звичайно, створено виключно для комфорту господарів.

Господар колишнього найдорожчого будинку у світі — індійський бізнесмен Мукеш Амбані.

Господар колишнього найдорожчого будинку у світі —

індійський бізнесмен Мукеш Амбані.

Фото: INDRANIL MUKHERJEE/AFP/Getty Images

На відміну від будинку у Швейцарії, ім'я господаря будинку Антілія відомо всім. Це Мукеш Амбані — найбагатша людина Індії, власник нафтохімічної корпорації «Reliance Industries Ltd».

Володіти найдорожчим будинком у світі — зовсім не означає володіти щастям.

Володіти найдорожчим будинком у світі — зовсім не означає володіти щастям.

Фото: INDRANIL MUKHERJEE/AFP/Getty Images

Жити в найдорожчому будинку у світі — мрія кожного, але мало хто замислюється про те, як цю архітектурну коштовність утримувати й охороняти? До того ж, як кажуть, розкішні покої — зовсім не ознака щасливого життя. Так що не будемо зваблюватися, панове. Як співається у пісні Лариси Доліної: «главней всего погода в доме…»

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...