ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Подорож до Ялти: старі вулички і травневе цвітіння

Велика Епоха
Як приємно, після захоплюючої подорожі в колі близьких і друзів, переглянути зроблені фотографії та обмінятися враженнями. Отже, ми знову в затишному кріслі за чашкою ароматного гарячого какао. Влаштовуйтеся зручніше — ми вирушаємо в подорож до Ялти її старими вуличками.

Якщо ви бували в Ялті, то у вас, звичайно, склалося своє враження від цього невеликого курортного міста. В оточенні моря і гір вона поєднує в собі характеристики різні та суперечливі.

Шумна, спекотна Ялта буває влітку, а пустельною і ліричною може видатися взимку. Але найпривабливіша, млосна і затишна Ялта — навесні. Оповиті бузковою вуаллю квітучої гліцинії вулиці та провулки міста стають чарівними та загадковими.

#img_gallery#
Старі будівлі з низькими вікнами, розкритими назустріч весні, приховують у собі історії різних доль. Теплий запашний вітер грає мереживними фіранками, оголюючи таємниці та образи в сутінках кімнат. Щедре цвітіння кучерявих жовтих і білих троянд, малинового багряника, бузку, каштана і гліцинії вщерть наповнюють чашу міста п'янким коктейлем хвилювання і поезії.

Старі вулички Ялти зберегли колорит минулих часів, гармонійний природі та навколишньому ландшафту. Елементи архітектури, що збереглися в старих будинках: кам'яна кладка, різьблені балкони і лиштви, фігурні арки під'їздів — навіюють утихомирення і відносять ваші думки в глибину часів.

Круті східці, що біжать угору вузьких провулків, раптово обриваються старими двориками. Особлива атмосфера душевних розмов на заході дня панує у старих садибах. Обвиті виноградом альтанки, саморобні столики і стільчики, бабусині крісла-гойдалки, балкони-переходи, кушетки і килими на землі, крихітні веранди — ось незначні атрибути, що додають особливого настрою і чарівності старовинним дворикам. Сонні кішки, що гріються в променях травневого сонця на підвіконнях; білизна, розвішана в кілька ярусів, доповнюють і завершують картинку усталеного побуту поколінь.

Різьблені дерев'яні лиштви, стіни і дахи будинків, лавки і кипариси, обвиті химерними стовбурами гліцинії, зливаються в єдине квітуче і пахуче царство. Особливо любовне ставлення до гліцинії спостерігається в приморських південних містах. Але, мабуть, тільки в Ялті можна побачити, як стебла гліцинії вивертають ковані фрагменти балконів і щільно покривають старовинні столітні особняки. За ці вольності гліцинію не тільки не прибирають, а навпаки, плекають і люблять.

Її чарівні запашні ґрона сяють бузковим світлом на тлі свіжої зелені та гірських вершин, що синіють вдалині, й блакитної гладі моря, наповнюючи Ялту чарівною красою.

Підіймаючись крутими провулками Ялти і розглядаючи уклад життя мешканців старих вулиць, починаєш шкодувати, що характерна неповторність минулих епох утрачається, все більше заміщаючись сучасними матеріалами і дизайном. Мабуть, зовсім скоро тільки на картинах і в фотографіях можна буде відчути дух старої Ялти.

Тому, подорожуючи Кримом, згадайте чарівність старих ялтинських двориків і вуличок. Прогулянка ними подарує вам незабутні враження.