ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Подорож до Індії і Непалу (частина 1)

Велика Епоха
Представляємо вам подорожні нотатки українця Ігоря Борзаковського, який вирушив мандрувати по Індії і Непалу. «Схід ... моя душа тяжіє до Сходу, Гімалаїв, Китаю, Тибету», — так пояснює Ігор причину, з якої здійснив цю подорож. Це перша частина його розповіді.

Читайте також:
Подорож до Індії і Непалу (частина 2)

Позаду переліт із Києва до Нью-Делі. Аеропорт зустрів мене туманом перемішаним зі смогом. Повітря тут залишає бажати кращого, до загазованості міста доведеться звикати.

Тут я побачив таксиста, у якого в руках була табличка з моїм ім'ям, і через 40 хвилин ми вже прибули до Наджмукатіла, розташованого в тибетському районі Делі, де я провів два дні. Живуть там, в основному, біженці з Тибету, і хоча багато з них непогано влаштувалися, але всі кажуть, що хочуть повернутися до Тибету: там їхні сім'ї, там батьківщина, але повернутися не можуть, оскільки китайський уряд дуже сильно утискає тибетський народ.

Я познайомився з молодим тибетцем, адміністратором готелю, і ми відразу потоваришували. Він розповів, що його батьки зібрали гроші і в 6-річному віці з провідником відправили його в Непал, а звідти — до Індії. Багато тибетців відправляють своїх дітей з Тибету, оскільки там сильні репресії і немає ніякої свободи. Утискається віра і знищується культура.

Він мені пообіцяв дати інтерв'ю, але потім відмовився, бо хоче повернутися у квітні до Тибету і боїться, що у нього через це можуть бути проблеми.

#img_gallery#
Уранці 22 березня після 10-годинного переїзду на автобусі я вже в Дармсалі. У порівнянні з Делі — це просто рай небесний. Зустрів мене на автобусній станції чернець древньої тибетської релігії бон, провів у готель.

Дармсала — невелике гірське містечко, розташоване на схилах гір у дуже мальовничому місці.

Я гуляв, багато спілкувався: люди тут дуже привітні, в основному тибетці, індусів менше. Часто зустрічаються білі туристи, серед яких і росіяни. Я посміхнувся поліцейському, який проїжджав мимо на патрульній машині, і він мені у відповідь також щиро заусміхався. Ось такі чудеса!

Заходив у крамниці, спілкувався з продавцями і художниками. Багато продається предметів буддійської і тибетської релігій. Художники прямо на вулиці малюють свої картини і тут же продають. Усе дуже красиво!

План подорожі до Індії і Непалу такий: місто Делі — місто Дармсала — стародавнє місто Варанасі — Рішикеш (місто в передгір'ї Гімалаїв) — Непал — Катманду (столиця Непалу) — Покхара (місто в центральному Непалі) — самостійний похід на гору Панчасі (Непал) — Покхара — Лумбіні (батьківщина Будди Шак'ямуні) — Делі. Період подорожі — 40 днів.