• Цікаві парки Києва

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Середа, 16 жовтня 2013 року

«Зеленими оазами» великих міст можна назвати парки. Як би не світилися вітрини магазинів та фасади кафе з численними квітковими вазонами, людину тягне до природи, співу птахів, накритися віттям дерев та відпочити від гамору міста.

Парки Києва: Сирецький дендропарк

Парки Києва: Сирецький дендропарк. Фото: re Nata/liveinternet.ru

Парки Києва: Сирецький дендропарк.

Фото: re Nata/liveinternet.ru

Віковими деревами та умілим ландшафтним плануванням приваблює відвідувачів Сирецький дендропарк, який є також одним із найстаріших парків Києва. На 6,5 га площі парку можна зустріти надзвичайно велике різноманіття дерев, а іноді десятки підвидів одного й того ж дерева. Наприклад, велика колекція видів туї, берези, ялинок, ялівцю, а також ялиці, рододендрону, барбарису, жимолості. Про вік парка свідчать столітні дуби, клени та липи, а про різноманітність і незвичайність флори нашої землі — тюльпанове дерево, платан, гінкго, софора японська.

Заклав дендропарк наприкінці XIX ст. німець Мейєр. щоправда спочатку це був показовий парк декоративних культур. У ХХ столітті над ним попрацював дендролог Микола Птіцин.

Парки Києва: Сирецький дендропарк. Фото: re Nata/liveinternet.ru

Парки Києва: Сирецький дендропарк.

Фото: re Nata/liveinternet.ru

Сьогодні Сирецький дендропарк є пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Розташований він на вулиці Тираспольській, 43 не дуже далеко від станції метро «Сирець».

Парки Києва: міні-парк Трипільської культури

Парки Києва: міні-парк Трипільської культури. Фото: ulianaprotsak/ulianaprotsak.livejournal.com

Парки Києва: міні-парк Трипільської культури.

Фото: ulianaprotsak/ulianaprotsak.livejournal.com

Невеликий парк з незвичайними скульптурами-копіями зразків мистецтва трипільської культури (VI —III тис. до н.е.) розташувався на території МАУП. Гуляючи парком і розглядаючи скульптури, що відтворюють археологічні знахідки народу, що проживав від Карпат до Дніпра, можна прочитати ще одну сторінку історії українських земель.

Зокрема серед пам’яток трипільців тут можна побачити розмальовані орнаментами символічні жіночі фігури, бика на колесах, ритуальний посуд «бінокль» та інші зразки символів давньої культури. Однією з центральних скульптур у парку Трипільської культури є втілена у глині Велика Мати всього сущого.

Парки Києва: міні-парк Трипільської культури. Фото: ulianaprotsak/ulianaprotsak.livejournal.com

Парки Києва: міні-парк Трипільської культури.

Фото: ulianaprotsak/ulianaprotsak.livejournal.com

Відвідати парк можна за адресою: станція метро Либідська, вул. Фрометівська, 2.

Парки Києва: парк «Кіото»

Парки Києва: парк «Кіото». Фото: Santalina/liveinternet.ru

Парки Києва: парк «Кіото».

Фото: Santalina/liveinternet.ru

Помилуватися найдовшою алеєю сакур у час цвітіння можна в київському парку «Кіото». Парк у східному стилі зустрічає відвідувачів японськими ліхтариками, маленькою водоймою з кущами ірисів, садом каменів, що мають власні імена, та пагорбом, що відтворює контури священної гори Фудзі. Ще одним символом Країни Вранішнього Сонця у парку «Кіото» є 5-метрова гранітна пагода — спадщина дзен-буддизму.

На площі 13,1 га розкинулися вікові сосни, каштани та екзотичний японський клен.

Парки Києва: парк «Кіото». Фото: re Nata/liveinternet.ru

Парки Києва: парк «Кіото».

Фото: re Nata/liveinternet.ru

Щоб якнайкраще відтворити дух Сходу, у проектуванні парку брали участь і японські фахівці. 

Закладений парк у 1972 році після підписання договору про співпрацю між Києвом та Кіото. Розташований він вздовж вулиці Кіото між станціями метро Чернігівська та Лісова.

Парки Києва: Маріїнський парк

Парки Києва: Маріїнський парк. Фото: camrador.hall.org.ua

Парки Києва: Маріїнський парк.

Фото: camrador.hall.org.ua

Одним з найулюбленіших парків киян є Маріїнський. Досить затишний, доглянутий та світлий. На 8,9 га розкинулися ряди кленів, лип та ялин, доріжки, лави та зелені галявинки.

Заклав цей парк садівник О. Г. Недзельський у 1874 році на прохання імператриці Марії Олександрівни. Він мав доповнювати чудовий палацовий комплекс — Маріїнський палац.

Однією із принад парку є оглядовий майданчик, теж збудований за наказом імператриці. Якщо підійти до самих перил, що обмежують досить крутий схил Печерської гори, можна оглянути чудовий краєвид столиці: із-за зелених віт дерев виблискують хвилі Дніпра та оброслі деревами київські пагорби. Часто тут можна побачити позуючих людей та почути клацання фотоапаратів.

Прикрашають Маріїнський парк і підтримують романтичні віяння скульптури на тему кохання.

Поруч парку розташований Маріїнський палац, Верховна Рада та Кабінет Міністрів України. 

Розташувався парк на вулиці Михайла Грушевського.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...